Operatorzy klubów nocnych w Pattaya są gotowi do legalnego ponownego otwarcia z dniem 1 czerwca, po ogłoszeniu centrum Thai Covid

Pattaya —

Operatorzy biznesowi w Pattaya są gotowi do ponownego otwarcia po tym, jak Centrum Administracji Sytuacyjnej COVID-19 (CCSA) ogłosiło niedawno oficjalne wznowienie działalności nocnego życia w tak zwanej przez rząd strefie zielonej i niebieskiej, począwszy od 1 czerwca.

Życie nocne w Tajlandii zostało prawnie zamknięte w całym kraju od kwietnia 2021 r. ze względu na zasady Covid19. W grudniu 2021 roku lokale mogły zostać przekształcone w „restauracje”, ale wymagało to dodatkowych zasad, wytycznych i środków. Z biegiem czasu były one jednak rozluźniane, zauważa TPN i oficjalne ponowne otwarcie w tym momencie jest w dużej mierze formalnością, ale jeden z operatorów biznesowych naciskał, ponieważ rozwiązał obecne szare strefy, w których działają bary.

Dzisiaj, 20 maja, CCSA ogłosiło niedawno oficjalne ponowne otwarcie klubów nocnych, takich jak puby, bary, salony masażu i inne miejsca rozrywki zlokalizowane w zielonych i niebieskich strefach w dniu 1 czerwca. Te „strefy” to głównie te nastawione na turystykę, takie jak Phuket, Pattaya i Chiang Mai.
Wasan Sanguangkham, operator branży rozrywkowej w Pattaya, powiedział dziś The Pattaya News, że jego zdaniem firmy rozrywkowe w Pattaya są gotowe na przyjęcie klientów od dwóch lat i są wdzięczne za ponowne otwarcie w dniu 1 czerwca.

Pan Wasan obiecał przestrzegać wszelkich nowych przepisów dotyczących zdrowia i cieszył się, że jego pracownicy będą mogli znowu legalnie zarabiać na życie.
Jednak Pan Wasan zwrócił się również do CCSA o przedłużenie prawnego czasu zamknięcia z północy do 01.00:03.00 lub 19:XNUMX, co może pomóc firmom w osiągnięciu większych zarobków, ponieważ borykały się z problemami finansowymi przez ponad dwa lata. Chciał również, aby CCSA przyspieszyło endemizację COVID-XNUMX.

TPN zauważa, że ​​ogłoszony przez CCSA czas zamknięcia o północy jest środkiem krajowym. Przed Covid-19 późniejsze godziny Pattaya w strefach rozrywki, takich jak Walking Street, były przyznawane przez specjalny status administracyjny Pattaya.

Niestety, ten specjalny status jest obecnie zawieszony w związku z dekretem nadzwyczajnym mającym na celu kontrolę nad Covid-19, który według rządu Tajlandii będzie obowiązywał co najmniej do lipca 2022 r., dopóki Covid-19 nie zostanie uznany przez Ministra Zdrowia Publicznego za endemiczny.
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!
Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.