Thai AirAsia X przystąpi do planu naprawczego po zaakceptowaniu wniosku o upadłość przez tajski sąd

Krajowy –

Thai AirAsia X przygotowuje się do rozpoczęcia rehabilitacji biznesowej po tym, jak tajlandzki sąd zaakceptował jego ogłoszenie upadłości w środę, 18 maja, chociaż podkreśla, że ​​jego operacje nie zostaną naruszone w trakcie całego procesu.

Dyrektor generalny linii lotniczych, Patima Jeerapaet, ujawnił plan naprawczy mający na celu skuteczne i zrównoważone zarządzanie długiem i restrukturyzację po tym, jak sytuacja Covid-19 poważnie wpłynęła na działalność firmy.

Podkreślił również, że proces ten w żaden sposób nie wpłynie na obsługę pasażerów i będą mogli korzystać z usługi jak zwykle. Co więcej, Thai AirAsia X od czerwca planowała również obsługiwać loty do Korei Południowej i Japonii.

Jeerapaet stwierdził: „Fakt, że Thai AirAsia X wszedł w tym czasie w plan rehabilitacji biznesowej, był właściwym i najlepszym momentem, ponieważ był zgodny z odbudowującą się sytuacją turystyczną oraz planami ponownego otwarcia różnych rządów i krajów”.

„Rehabilitacja biznesu nie wpłynęłaby na obsługę pasażerów, jak również na planowane trasy lotów. Pasażerowie, którzy zarezerwowali miejsca lub wahali się, czy polecieć z nami, czy nie, mogli dołączyć do naszych lotów do Korei Południowej i Japonii w czerwcu 2022 roku. Thai AirAsia X nadal planowała rozwój, w tym dodanie nowych częstotliwości i tras w przyszłości. Jeerapaet zakończył.

Ogłoszenie spotkało się z mieszanymi i podzielnymi opiniami w mediach społecznościowych.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News. Urodzona i wychowana w Bangkoku Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja do dziennikarstwa ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.