Stowarzyszenie Turystyki Pattaya mówi, że indyjscy turyści napędzają gospodarkę, weekend świąteczny ma prawie pełne pokoje hotelowe

Pattaya, Tajlandia-

Doradca Pattaya Business and Tourism Association, Sinchai Wattanasartsathorn, mówi, że indyjscy turyści nadal napędzają gospodarkę Pattaya i że w bieżący weekend świąteczny w Pattaya obserwuje się 80-90 procent obłożenia pokoi hotelowych.

Sinchai, który był również wicemistrzem Pattaya Mayor na początku tego roku, mówi, że indyjscy turyści są obecnie głównymi zagranicznymi przyjazdami i głównymi motorami gospodarki w Pattaya. Dotyczy to zwłaszcza sektora hoteli i atrakcji turystycznych, popularnych wśród indyjskich turystów.

Sinchai powiedział również, że w bieżący pięciodniowy weekend wakacyjny w hotelach w Pattaya obłożenie pokoi hotelowych wynosi 80-90 procent, napędzanych przez krajowych turystów z Tajlandii, uczestników maratonów i turystów z Indii.

Sinchai uzupełnił władze miasta Pattaya w związku z powrotem maratonu Pattaya, który w ten weekend przyciągnął do miasta tysiące odwiedzających, i wezwał Pattaya City do kontynuowania organizowania wydarzeń niemal w każdy weekend, aby napędzać turystykę i przywrócić gospodarkę zniszczoną przez dwa lata Ograniczenia, zamknięcia i blokady związane z Covid-19.

W przyszłym miesiącu Pattaya organizuje pierwszy od prawie roku festiwal muzyczny w każdy weekend i oczekuje się, że spowoduje to znaczny ruch turystyczny, głównie ze strony turystów krajowych.

Sinchai wyraził zaniepokojenie nowymi wysoce zakaźnymi podwariantami Covid-19, takimi jak BA .5, i powiedział, że chociaż władze zdrowotne muszą monitorować sytuację, a ludzie muszą mieć się na baczności, to blokady, zamykanie firm i ograniczenia nie są odpowiedzią na rozwiązanie problemu problem.

Liderzy turystyki w Pattaya wezwali również do większej liczby festiwali, restauracji, wydarzeń i atrakcji o tematyce indyjskiej, aby lepiej służyć dużej liczbie przybywających indyjskich turystów. Dzieje się tak, ponieważ coraz więcej dyskotek i klubów nocnych skierowanych do indyjskich turystów, takich jak nowy klub nocny Jannaat na Walking Street, jest otwartych i wypełnionych po brzegi każdej nocy.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/