Tajskie Ministerstwo Zdrowia Publicznego ogłasza poważną konfiskatę przemycanych leków Covid-19 o wartości ponad 10 milionów bahtów

Bangkok -

  Ministerstwo Zdrowia Publicznego i Wydział Policji Ochrony Konsumentów (CPPD) w czwartek, 4 sierpnia, ogłosiły aresztowanie rzekomych nielegalnych sprzedawców narkotyków Covid-19, konfiskując łącznie 80,000 10 tabletek o wartości ponad XNUMX milionów bahtów.

Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul stwierdził podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że Ministerstwo koordynowało współpracę z FDA i CPPD w celu przeprowadzenia dochodzenia w sprawie nielegalnej sprzedaży internetowej Molnupiraviru. Stwierdzono, że leki, w tym Remdesivir, Favipiravir i aerozol do nosa z tlenkiem azotu (NONS), były przemycane przez nieautoryzowanych dostawców bez przechodzenia przez proces prawny FDA. Przemycane leki nie zostały zarejestrowane, a ich jakość, skuteczność i bezpieczeństwo były zaniżone, zgodnie ze standardem zdrowia publicznego.

Trzech podejrzanych, którzy podobno byli obywatelami Tajlandii, zostało aresztowanych w domach w dzielnicach Lad Prao i Ratchapruek w Bangkoku z 2,300 skrzynkami nielegalnych narkotyków. Według wstępnego śledztwa narkotyki były przemycane z Indii do Tajlandii. Większość z nich przeszła przez urząd celny w Chaengwattana, a niektóre zostały przewiezione przez samych podejrzanych. Podobno szmuglowali przez około dwa lata.

Wszystkim z nich początkowo oskarżono o sprzedawanie narkotyków bez pozwolenia, naruszając Artykuł 12 Ustawy o Narkotykach oraz sprzedawanie nieautoryzowanych narkotyków, z naruszeniem Artykułu 72 (4).

Anutin stwierdził: „Społeczeństwo nie powinno samodzielnie kupować leków na Covid-19 przez Internet. Molnupirawir i Favipiravir są obecnie nadal uważane za leki kontrolowane i są zarejestrowane wyłącznie do użytku w nagłych wypadkach. Leki powinien przepisywać wyłącznie lekarz.”

„Te skonfiskowane narkotyki zostałyby zbadane, gdyby były podrabiane, czy nie. Ale było pewne, że były to narkotyki nielegalne, niezarejestrowane i niedozwolone”.

Zdjęcie dzięki uprzejmości: tajski PBS

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News. Urodzona i wychowana w Bangkoku Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja do dziennikarstwa ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.