Jeden urzędnik zabity, czterech rannych w wybuchu w Pattani, pełniący obowiązki premiera nakazuje pilne śledztwo

Pattani –

Pełniący obowiązki premiera Prawit Wongsuwan złożył kondolencje rodzinom funkcjonariuszy policji, którzy zostali ranni i zginęli w wyniku eksplozji przed szpitalem Mai Kaen w południowej prowincji Pattani we wtorek wieczorem 20 września.

Według raportu, pięciu urzędników było na rutynowym nocnym patrolu w dystrykcie Mai Kaen, kiedy improwizowany ładunek wybuchowy (IED), zainstalowany na poboczu drogi, został zdalnie aktywowany przez rebeliantów, raniąc wszystkich urzędników.

Pięciu urzędników przewieziono w pośpiechu do szpitala rejonowego. Niestety, jeden z nich został później uznany za zmarłego.

Generał Prawit nakazał policji i pokrewnym funkcjonariuszom natychmiastowe zbadanie sprawy i wyśledzenie rebeliantów, których uważano za pochodzących z Barisan Revolusi Nasional, do postępowania sądowego i poradził urzędnikom, aby zachowali ostrożność i rozwagę podczas pełnienia służby w celu zapewnienia bezpieczeństwa urzędnicy i społeczeństwo.

Zdjęcie dzięki uprzejmości: Naewna

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News. Urodzona i wychowana w Bangkoku Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja do dziennikarstwa ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.