Rada Miasta Pattaya wzywa burmistrza do poszerzenia legalnej strefy operacyjnej dla klubów nocnych

Pattaya — Rada Miejska Pattaya wezwała burmistrza do poszerzenia legalnej strefy operacyjnej dla klubów nocnych o te znajdujące się poza strefą, aby poradzić sobie z nowymi możliwymi legalnymi godzinami otwarcia.

Propozycja została podniesiona przez członka Rady Miasta Pattaya, Damrongkiata Pinitkana, podczas piątego posiedzenia rady w piątek 5 września, wzywając burmistrza do zmiany legalnej strefy funkcjonowania klubów nocnych, która nie zmieniła się od 23 r. lub 2002 lat temu .

Damrongkiat podał, że poza obecnymi strefami istnieje wiele obiektów, które aspirują do działania w pełni legalnie, a ich jedyną przeszkodą była ta przestarzała zasada. Według niego, zasada zezwalała operatorom na prowadzenie działalności rozrywkowej tylko po prawej stronie Pattaya Third Road, do molo Bali Hai. Ale w rzeczywistości wiele firm pojawiło się po lewej stronie, podobnie jak Jomtien i Naklua, i wszyscy chcieli uzyskać odpowiednią licencję.

„Kiedy te miejsca znajdują się w legalnych strefach działania, skorzystają również z wydłużenia legalnych godzin otwarcia” – powiedział Damrongkiat na spotkaniu.

Ministerstwo Turystyki i Sportu zapowiedziało, że zaproponuje wydłużenie legalnych godzin otwarcia do 4 rano, ale to jeszcze nie nastąpiło.

W odpowiedzi burmistrz Pattaya Poramase Ngampiches polecił Stowarzyszeniu Rozrywkowo-Turystycznemu w Pattaya przesłanie mu oficjalnej pisemnej petycji do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w celu rozpatrzenia. Powiedział, że ta kwestia jest delikatna, ponieważ może wpłynąć na źródła utrzymania lokalnych mieszkańców mieszkających w pobliżu klubów nocnych.

Od wielu lat bary i kluby nocne, które nie znajdują się w Central Pattaya, próbują oficjalnie stać się częścią legalnej strefy rozrywki, a większość z nich działa obecnie w szarej strefie. Doprowadziło to według właścicieli firm do korupcji i niespójności.

Według Damrongkiata obecne strefy są archaiczne, ponieważ hotele, kurorty i turyści rozszerzyli się znacznie poza Central Pattaya, Jomtien i Naklua, a tak zwana ciemna strona od wielu lat ma tętniącą życiem scenę barową i rozrywkową… chociaż technicznie nie w pełni legalna w warunki przebywania w strefach rozrywki.

Tymczasem TPN zauważa, że ​​niektórzy mieszkańcy mieszkań i wiosek poza Central Pattaya nie są fanami rozszerzonych stref rozrywki z powodu obaw o zanieczyszczenie hałasem i tłumy. W miarę jak kluby nocne stopniowo przesuwają się na południe, wschód i północ od centralnej Pattaya, wzrosła liczba skarg i sporów dotyczących hałasu, zwłaszcza między apartamentowcami a klubami nocnymi, takimi jak w pobliżu wzgórza Pratumnak i plaży Na Jomtien.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.