Liczba pacjentów psychiatrycznych zażywających marihuanę wydaje się rosnąć po dekryminalizacji, raporty tajskiego szpitala psychiatrycznego

FOTO: Prachachat

Nakhon Sawan -

Szpital Psychiatryczny Nakhon Sawan Rajanagarindra ujawnił w piątek, 23 września, że ​​coraz większa liczba pacjentów psychiatrycznych została przyjęta z powodu rekreacyjnego używania konopi indyjskich po tym, jak roślina została zdekryminalizowana w Tajlandii 9 czerwca.

Zastępca dyrektora Manthana Kittiphirachon powiedziała dziennikarzom, że szpital w większości leczył pacjentów z chorobami psychicznymi. Jednak coraz więcej pacjentów uzależnionych od narkotyków i substancji szuka w ostatnim czasie leczenia w szpitalu.

Większość pacjentów uzależnionych od narkotyków znajduje się przy użyciu konopi indyjskich. Wzrosły z zaledwie 122 przypadków we wszystkich 2021 r. do 103 przypadków w ciągu ośmiu miesięcy od stycznia do sierpnia 2022 r.

„Spośród 103 przypadków 87 było pacjentami ambulatoryjnymi, którzy byli leczeni w szpitalu z powodu używania marihuany łącznie 339 razy. Dzieje się tak dlatego, że po wyzdrowieniu używali marihuany i ponownie uzależniali się, więc ciągle wracali” – stwierdził dr Manthana.

Lekarz oszacował również, że liczba pacjentów psychiatrycznych z problemami związanymi z używaniem marihuany będzie nadal znacznie rosła, ponieważ większość z nich używa konopi w celach rekreacyjnych, co może spowodować u nich zaburzenia psychiczne bezpośrednio spowodowane i zaostrzone przez marihuanę.

W zakresie leczenia, objawów emocjonalnych i/lub psychotycznych u pacjentów psychotycznych należy najpierw leczyć objawy psychiatryczne, a także stosować psychoterapię lub terapię psychospołeczną, aby stopniowo powstrzymać pacjentów od używania marihuany – podobnie jak w przypadku pacjentów z przewlekłymi problemami alkoholowymi. Jednak ze względu na legalizację konopi, która ułatwia dostęp do roślin, personel medyczny miał trudności z udzielaniem praktycznych konsultacji i leczenia.

„Dlatego ważne jest, aby przypomnieć pacjentom, że ci, którzy cierpią na pewne choroby, zwłaszcza zaburzenia psychiczne, takie jak depresja, choroba afektywna dwubiegunowa, psychoza uzależniona i schizofrenia, że ​​nie nadają się do zażywania konopi indyjskich, ponieważ wpłynie to na ich objawy na dłuższą metę – podkreślił lekarz.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja do dziennikarstwa ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.