Tajlandia pokonuje szóstą w rankingu drużynę świata Türkiye po zaciętym zwycięstwie na Mistrzostwach Świata FIVB w Piłce Siatkowej Kobiet

Polska i Holandia –

Tajlandia pokonała Türkiye w ostatnim secie FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022 w sobotę, 24 września, wygrywając 3:2.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia 25-17 w pierwszym secie przez szóstą na świecie drużynę Türkiye, zanim Tajlandia mogła dogonić w drugim secie, wygrywając z wynikiem 31-29.

W trzecim secie Türkiye prowadziła przy stanie 25:22, zdobywając trzy punkty, co dało wynik 2:1. Jednak Tajlandia oderwała się od zwycięskiego wyniku 25-19 w czwartym secie, co zakończyło się tie-breakiem.

Piąty set rozpoczął się porywającym remisem 12-12, zanim Tajlandia zdołała zdobyć break pointa dla 14-12 i zakończyła mecz zwycięstwem 15-13.

Kolejny mecz reprezentacji Tajlandii zaplanowano z gospodarzami Polski w Ergo Arenie we wtorek wieczorem 27 września o godzinie 1:30 (czasu tajlandzkiego).