Szpital Nong Samo w obszarze Pattaya ujawnia, że ​​co najmniej milion osób rocznie zostaje pogryziony przez psy w Tajlandii

Pattaya —

Szpital Nong Samo w Pong zorganizował seminarium na temat wścieklizny po tym, jak statystyki wykazały, że co najmniej milion osób rocznie jest ugryzionych przez psy w Tajlandii.

Seminarium zostało zorganizowane wczoraj, 25 września, po kilku przypadkach wścieklizny w rejonie Pattaya i obawach, że ludzie mogą nie wiedzieć, co zrobić, gdy zostaną pogryzieni przez zwierzęta.

Dlatego lekarze w szpitalu przeszkolili ochotników zajmujących się zdrowiem, aby wykrywali objawy wścieklizny u zwierząt i właściwie leczyli ukąszenia zwierząt. Lekarze stwierdzili na spotkaniu: „1. Należy szybko oczyścić ranę ugryzienia wodą i mydłem. 2. Zapamiętaj rodzaje zwierząt, które nas gryzą, abyśmy mogli zapytać właściciela, jeśli w ogóle, o szczepienie przeciwko wściekliźnie. 3. Skonsultuj się z lekarzem.”

Właścicielom zwierząt domowych lekarze radzili: „1. Każdego roku szczep swoje zwierzęta i zrób co najmniej dwa szczepienia przez pierwszy rok. 2. Smycz swoje zwierzaki za każdym razem, gdy wyprowadzasz je na spacer. 3. Sterylizuj swoje zwierzęta i nigdy ich nie opuszczaj.” Wolontariusze zajmujący się zdrowiem pomogą później przekazać wiedzę mieszkańcom.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.