Pattaya Loma Run on the Beach uznana za duży sukces pomimo złej pogody

Pattaya —

Bieg charytatywny „Loma Run on the Beach” oficjalnie zakończył się wczoraj, 25 września, z tysiącami biegaczy.

Nawiasem mówiąc, Loma oznacza w języku tajskim delfina.

Impreza odbyła się wczoraj na plaży Jomtien we wczesnych godzinach porannych. Została zorganizowana we współpracy z Pattaya City i Human Help Network Thailand Foundation w celu przekazania dochodów potrzebującym w okolicy Pattaya oraz zakupu sprzętu medycznego dla szpitala Queen Sirikit.

Wyścigi obejmowały trzy dystanse: 5 km, 10 km i 21 km. Pomimo deszczu wszyscy energiczni biegacze byli zdeterminowani, aby dotrzeć do mety, dzięki czemu wydarzenie to stało się jednym z najbardziej udanych wydarzeń sportowych w Pattaya w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Według Human Help Network wzięło w nim udział 2,500 osób.

Ostatecznie, pan Kittinan Aryuyuen i pani Jirawan Pattamatin wygrali bieg na 5 km, pan Vladislav Demianov i pani Ratchaneewan Traikisayakun zwyciężyli na 10 km, a panowie Thanakorn Ketprayoon i pani Ratchaya Khotkan zwyciężyli na 21 km. Zastępca burmistrza Krishna Boonsawat podziękował biegaczom i obiecał więcej wydarzeń w najbliższej przyszłości.

O godzinie 5:00 rano na 21-kilometrowy wyścig nadal padał deszcz, przesiąkając tłum. Jednak emcees na głośnikach i za pomocą trąbek powietrznych podekscytowali biegaczy i utrzymywali ich na duchu pomimo złej pogody. Niektórzy mieszkańcy okolicznych condo narzekali jednak na hałas w mediach społecznościowych TPN, jednak impreza odbywa się tylko jeden dzień w roku, a fajerwerki używane w poprzednich latach zostały wyeliminowane.

Zanim biegi na krótsze dystanse miały miejsce po 6 rano, ulewny deszcz zmienił się w stałą mżawkę i wielu gapiów dołączyło do startu i mety zawodów w pobliżu Dongtan Police Box, zachęcając biegaczy, gdy się tam pojawili.

W tym tygodniu spodziewane jest więcej deszczu.