Komunikat prasowy: USTDA wspiera walkę Tajlandii z rakiem

Poniżej znajduje się informacja prasowa Ambasady i Konsulatu USA w Tajlandii. Zawarte w nich stwierdzenia są ich własnymi.

Amerykańska Agencja Handlu i Rozwoju ogłosiła, że ​​przyznała dotację tajlandzkiej AMATA Corporation Public Company Limited (AMATA) na studium wykonalności dotyczące rozwoju regionalnego centrum onkologicznego w prowincji Chonburi. Pomoc USTDA przyczyni się do realizacji celu AMATA i Tajlandii, jakim jest zapewnienie dostępu do światowej klasy leczenia raka setkom tysięcy ludzi w regionie Dolnego Mekongu.

„Poprawa dostępu do wysokiej jakości opieki zdrowotnej jest jednym z głównych priorytetów USTDA w Tajlandii i innych wschodzących gospodarkach na całym świecie”, powiedział Enoh T. Ebong, dyrektor USTDA. „Ten projekt zapewni amerykańskim firmom znaczne możliwości oferowania wysoce innowacyjnych technologii opieki zdrowotnej, których centrum będzie wymagać”.

Badanie USTDA dostarczy firmie AMATA danych i analiz niezbędnych do stopniowego wdrażania nowego centrum onkologicznego, które przyspieszy aspiracje Tajlandii do stania się centrum medycznym w Azji Południowo-Wschodniej. Centrum byłoby pierwszą częścią szerszego projektu hubu „Meditown”, nad którym pracuje AMATA.

„Silne wsparcie ze strony USTDA jest bardzo aktualne, ponieważ stanowi to ważny kamień milowy w kierunku rozwoju centrum medycznego i nauk przyrodniczych w Tajlandii wraz z naszymi strategicznymi partnerami, a mianowicie Tajlandzkim Centrum Doskonałości Nauk Przyrodniczych i Szpitalem Siriraj Uniwersytetu Mahidol. Z niecierpliwością czekamy na współpracę ze światowej klasy partnerami centrum onkologii ze Stanów Zjednoczonych” – powiedział Vikrom Kromadit, prezes AMATA.

Dyrektor ds. inwestycji AMATA, Lena Ng, dodała: „Centrum zapewni światowej klasy usługi medyczne dzięki międzynarodowej współpracy z liderami branży w kluczowych obszarach, takich jak farmaceutyka, sprzęt medyczny i badania. Stany Zjednoczone przodują na całym świecie jako lider w opiece zdrowotnej i naukach przyrodniczych, zwłaszcza w terapii genowej i komórkowej. Badanie to przyspieszy naszą współpracę z wiodącymi amerykańskimi dostawcami usług onkologicznych w celu zwiększenia dostępu do przełomowych metod leczenia dla pacjentów z rakiem w Azji”.

Chargé d'affaires w ambasadzie USA w Bangkoku, Gwen Cardno, powiedziała: „Jak pokazała nam pandemia, opieka zdrowotna wymaga współpracy międzynarodowej na najwyższym poziomie, a to z pewnością dotyczy leczenia raka. Za pośrednictwem USTDA rząd USA z dumą współpracuje z Tajlandią w celu promowania innowacyjnych rozwiązań amerykańskich w leczeniu raka w celu wzmocnienia systemu opieki zdrowotnej”.

Pomoc USTDA dla AMATA stanowi jeden z kluczowych filarów Partnerstwo administracji Biden-Harris na rzecz globalnej infrastruktury i inwestycji, którego celem jest wzmocnienie globalnego bezpieczeństwa zdrowotnego poprzez inwestycje w usługi zdrowotne skoncentrowane na pacjencie. Poprawia również tajlandzki program 4.0 rewitalizacji wschodniego wybrzeża kraju, w tym prowincji Rayong, Chonburi i Chachoengsao.

Firmy z USA zainteresowane złożeniem propozycji dotyczących tego studium wykonalności powinny odwiedzić www.ustda.gov/work/bid-on-an-overseas-project.

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja do dziennikarstwa ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.