Były zawodnik z Birmy, Han Lay, otrzymał azyl w Kanadzie, donoszą lokalne media

Bangkok -

Były birmański zawodnik piękności Han Lay we wtorek 27 września otrzymał azyl w Kanadzie po zatrzymany w Bangkoku w zeszły czwartek.

Według lokalnych mediów, ma dzisiaj wylecieć z Tajlandii i będzie tranzytem w Korei Południowej przed udaniem się do Toronto w Kanadzie we wtorek wieczorem.

Podobno znajdowała się w dobrych rękach Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) wkrótce po tym, jak doniesiono o jej zatrzymaniu w biurze imigracyjnym Suvarnabhumi. W trakcie procesu azylowego będzie jej towarzyszyć urzędnicy.

Według Biura Imigracyjnego Tajlandii, Han Ley została zatrzymana na podstawie sekcji 12 Ustawy o imigracji z 1979 roku w zeszłym tygodniu z powodu nieprawidłowości zauważonej w jej paszporcie, gdy wjeżdżała do Królestwa po powrocie z Wietnamu.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja do dziennikarstwa ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.