Przegląd tygodnia w Tajlandii: Tajlandia zatwierdza tymczasowe przedłużenie wizy, dekret nadzwyczajny, który zostanie oficjalnie anulowany w przyszłym miesiącu, i nie tylko

FOTO: Thansettakij

Oto spojrzenie na górę KRAJOWY historie, wybrane przez nasz zespół Pattaya News/TPN National, z zeszłego tygodnia, od 19 do 25 września, z pewnym komentarzem. Nie mają żadnego szczególnego znaczenia, ale są wymienione w kolejności dat publikacji.

FOTO: Ambasada Tajlandii

1. Tajski Komitet Gabinetowy zatwierdza 45-dniowe przedłużenie zwolnienia z obowiązku wizowego i 30-dniową wizę w dniu przyjazdu

Po zatwierdzeniu przez Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19 (CCSA) w pierwszej kolejności, Komitet Gabinetowy przyznał, że przedłużenie wizy zacznie obowiązywać w przyszłym miesiącu. Obejmuje to przedłużenie o 45 dni w przypadku zwolnienia z obowiązku wizowego i 30 dni w przypadku wizy w dniu przyjazdu (VoA). Tymczasowe przedłużenie, stosowane do marca przyszłego roku, ma na celu przyciągnięcie większej liczby turystów z zagranicy, których oczekuje się w szczycie sezonu, zwłaszcza z Europy i Stanów Zjednoczonych, a także ożywienie branży turystycznej po trudnościach gospodarczych Covid-19. Według TAT do końca roku szacuje się, że około 10 milionów turystów.

Tajski Komitet Gabinetowy zatwierdza 45-dniowe przedłużenie zwolnienia z obowiązku wizowego i 30-dniową wizę w dniu przyjazdu

2. Tajlandia wyznacza 7 maja jako wstępną datę wyborów powszechnych w 2023 r.

Wstępna data następnych wyborów powszechnych 7 maja jest zgodna z konstytucją Tajlandii, która stanowi, że wybory powszechne muszą odbyć się w ciągu 45 dni po zakończeniu kadencji Izby Reprezentantów, czyli 23 marca. Kandydatom do następnych wyborów zaleca się, aby w ciągu 180 dni od zakończenia kadencji nie angażowali się w działania, które mogą wpłynąć na przychylność poszczególnych osób lub oferować coś, co przekonuje uprawnionych do głosowania.

Tajlandia wyznacza 7 maja jako wstępną datę wyborów powszechnych w 2023 r.

3. Centrum Covid-19 w Tajlandii ogłasza koniec dekretu nadzwyczajnego i rozwiązanie CCSA z dniem 1 października

Obecnie jest już oficjalne, że dekret nadzwyczajny zostanie zakończony w przyszłym miesiącu, co również skutkuje rozwiązaniem Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19 (CCSA) po dwóch latach jego ustanowienia w celu walki z globalną pandemią. Jednak powiązane departamenty rządowe zostałyby przypisane do podobnych zadań CCSA w celu dalszego monitorowania i zapobiegania rozprzestrzenianiu się Covid-19 w kraju.

Centrum Covid-19 w Tajlandii ogłasza koniec dekretu nadzwyczajnego i rozwiązanie CCSA z dniem 1 października

I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękujemy za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

Psst….chcesz zobaczyć więcej? Sprawdź nasz TikTok tutaj

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja do dziennikarstwa ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.