Zima rozpocznie się w Tajlandii w najbliższą sobotę, 29 października, mówi Departament Meteorologii Tajlandii

Krajowy –

Tajlandia oficjalnie wejdzie w zimę w sobotę 29 października, dwa tygodnie później niż zwykle, poinformował w środę 26 października Tajski Departament Meteorologiczny.

Według urzędników sezon zimowy ma potrwać do końca lutego 2023 r. i będzie chłodniejszy niż w zeszłym roku. Oczekuje się, że średnia minimalna temperatura w górnej Tajlandii wyniesie około 20 stopni Celsjusza, a najzimniejszy okres od grudnia 2022 do stycznia 2023 roku.

W północnej i północno-wschodniej Tajlandii przewiduje się, że najniższa temperatura wyniesie około 8-9 stopni Celsjusza.

W Bangkoku najniższa temperatura mogła sięgać 17-19 stopni Celsjusza i około 15-16 stopni Celsjusza w jego okolicach. Najzimniejszy okres rozpocznie się od grudnia 2022 roku do końca stycznia 2023 roku.

W południowej Tajlandii w niektóre dni może być zimno, głównie w górnej części kraju. Ale spodziewane są ulewne deszcze, szczególnie na wschodnim wybrzeżu w listopadzie i grudniu. W niektórych miejscach możliwy jest również ulewny lub bardzo ulewny deszcz, który w wielu miejscach spowoduje gwałtowne powodzie, a także wylewy na brzegach.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Nie Meechukhun
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja do dziennikarstwa ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.