Czołowi lekarze i rządowe partie opozycyjne proszą tajlandzki sąd o zakaz używania konopi indyjskich do celów innych niż ściśle medyczne

FOTO: Bangkokbiznews

Krajowy —

Grupa lekarzy i opozycyjne partie polityczne złożyła petycję do tajskiego sądu administracyjnego o zakaz używania marihuany do celów innych niż ściśle medyczne, powołując się na brak przepisów chroniących bezpieczeństwo ludzi, zwłaszcza dzieci.

Smith Srison, członek Rady Medycznej Tajlandii, oraz opozycyjna partia Pheu Thai Party, Move Forward Party i Seri Ruam Thai Party wspólnie złożyli wniosek do Sądu Administracyjnego, dążąc do uchylenia dyrektywy Ministerstwa Zdrowia Publicznego, która usunęła marihuanę z lista narkotyków typu 8, wydana 2022 lutego XNUMX r.

Strony przeciwne oskarżyły Ministerstwo Zdrowia Publicznego pod przewodnictwem Anutina Charnvirakula, lidera partii Bhumjai Thai, oraz Radę Kontroli Narkotyków o dekryminalizację używania marihuany bez żadnych przepisów chroniących ludzi, co jest sprzeczne z polityką rządu, który obiecuje:

„Rozwiąż problemy z narkotykami dzięki ścisłemu egzekwowaniu prawa oraz wyeliminowaniu zakładów produkujących narkotyki i sieci narkotykowych…”

Smith, który jest członkiem Rady Medycznej, powiedział, że nie zamierza protestować przeciwko używaniu marihuany, ale musi to być tylko do celów medycznych. Dodał, że marihuana do użytku medycznego może być nadal legalna bez dyrektywy Ministerstwa Zdrowia Publicznego.

Smith stwierdził, że rząd powinien mieć przepisy, które mogą całkowicie zabronić używania marihuany wśród młodzieży, zanim ją zalegalizują, ponieważ w przeciwnym razie może to spowodować długotrwały problem.

Opozycyjna Partia Ruch Naprzód powiedziała, że ​​obecne przepisy nie mogą naprawdę zabronić dzieciom i młodzieży używania marihuany do celów rekreacyjnych, dodając, że przepisy nie mogą być konkretnie egzekwowane.

The Move Forward doszło do wniosku, że chcą, aby marihuana była ściśle używana do celów medycznych, tak jak powinna być w pierwszej kolejności.

Podróż Ruta de la Plata w liczbach Konopie i Konopie Bill oczekuje się, że wkrótce wejdzie w obrady parlamentarne; jednak partnerzy koalicyjni, Partia Demokratyczna i Partia Bhuamjai Thai, już blokują klakson na temat uchwalenia ustawy.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.