Protestujący starli się z policją pod Pomnikiem Demokracji w Bangkoku

Bangkok -

  Tajlandzka policja wystrzeliła dziś gumowe kule w stronę protestujących, którzy próbowali przedrzeć się przed Pomnik Demokracji w Bangkoku.

 Nasze poprzednie historie:

Publiczne zgromadzenia są zakazane podczas szczytu APEC w centrum konferencyjnym i 19 hotelach w Bangkoku.

Kierowana przez młodzież antyrządowa grupa Ratsadon ogłosiła w środę, że rano 18 listopada wyruszy z ratusza w Bangkoku na miejsce szczytu APEC, aby zaprotestować przeciwko spotkaniu.

Teraz aktualizacja:

Od godziny 9:00 rano (18 listopada brth) protestujący zebrali się pod Pomnikiem Demokracji, przygotowując się do przeniesienia na teren szczytu APEC 2022 w Narodowym Centrum Kongresowym Queen Sirikit.

Tajska policja ds. zamieszek ustawiła się w kolejce, aby zablokować protestujących przed ogłoszeniem, że protestujący naruszają ustawę o zgromadzeniach publicznych. Poproszono ich o powrót do Lan Khon Muang, wyznaczonego miejsca protestu.

Protestujący wielokrotnie próbowali przepchnąć się i przebić przez linię policji, bez większych sukcesów. Aby powstrzymać demonstrantów, wystrzelono gumowe kule. Doniesiono, że co najmniej ośmiu demonstrantów zostało aresztowanych, co najmniej pięciu zostało rannych, a co najmniej pięciu policjantów zostało rannych tylko dziś rano. Jeden z reporterów agencji Reuters został uderzony rzuconą szklaną butelką i doznał poważnego urazu oka.

To jest rozwijająca się historia.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media. 

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/