Tajska policja wypuszcza 25 protestujących Stop-APEC, jeden z nich musi przejść operację

ZDJĘCIE: Khaosod

Krajowy —

Tajska policja zwolniła 25 protestujących Stop-APEC po gwałtownych starciach na Din Sor Road w Bangkoku w weekend. Jeden z nich musiał przejść operację po tym, jak podobno został postrzelony w oko.

Protestujący zostali aresztowani po tym, jak próbowali maszerować do Narodowego Centrum Kongresowego Królowej Sirikit, gdzie w piątek i sobotę 2022 i 18 listopada odbywał się szczyt APEC 19.

W sumie około północy 25 listopada aresztowano i zwolniono za kaucją 20 protestujących. Warunki były takie, że protestujący nie mogli uczestniczyć w zgromadzeniu politycznym będąc za kaucją i nie mogli zapraszać innych do zgromadzenia się w celu wyrządzenia krzywdy narodowi.

ZDJĘCIE: Khaosod

Jeden z protestujących przechodził operację oka w szpitalu policyjnym po tym, jak podobno został postrzelony w oko. Raporty mówiły, że prawdopodobnie straci wzrok w jednym oku.

Pani Patsaravalee „Mind” Tanakitvibulpon, jedna z liderek grupy Stop-APEC Ratsadon, stwierdziła, że ​​uwolnienie wszystkich aresztowanych protestujących było sukcesem. Przyrzekła, że ​​będzie dążyć do podjęcia kroków prawnych przeciwko wysokim i niskim funkcjonariuszom zaangażowanym w starcia i urazy protestujących, dodając, że według niej represje były niezgodne z prawem i międzynarodowymi standardami.

ZDJĘCIE: Khaosod

Protestujący zostali oskarżeni o naruszenie artykułu 215 Kodeksu karnego, który zabrania zgromadzeń powyżej 10 osób w celu spowodowania aktu przemocy lub zakłócenia spokoju, wśród wielu innych przestępstw.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Obraz po treści postu
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.