Bangkok zajmuje 6. miejsce na 50 miast na świecie w Expat City Ranking 2022, a przyjazna atmosfera jest główną atrakcją

Bangkok-

Bangkok zajmuje 6. miejsce na 50 miast w Expat City Ranking 2022, osiągając najlepsze wyniki pod względem finansów osobistych i najgorsze pod względem pracy za granicą i jakości życia.  

– W 2022 roku Walencja (1. miejsce), Dubaj, Meksyk, Lizbona, Madryt, Bangkok, Bazylea, Melbourne, Abu Zabi i Singapur (10. miejsce) to 10 miast, w których najlepiej mieszkają obcokrajowcy.  

– Z drugiej strony ekspaci uważają Johannesburg (50. miejsce), Frankfurt, Paryż, Stambuł, Hongkong, Hamburg, Mediolan, Vancouver, Tokio i Rzym (41. miejsce) za najgorsze miasta na świecie do życia.  

Monachium, 29 listopada 2022 r. — Bangkok zajmuje 6. miejsce na 50 w Expat City Ranking 2022 według  InterNations, największa na świecie społeczność ekspatriantów z ponad 4.5 milionami członków. Miasto przoduje zarówno pod względem finansów osobistych, jak i łatwości osiedlania się, plasując się w pierwszej piątce obu wskaźników. Chociaż wyniki w Expat Essentials Index (5. miejsce) są nieco mieszane – obcokrajowcom łatwo jest znaleźć mieszkanie, ale są niezadowoleni z cyfryzacji i lokalnej biurokracji – Bangkok wypada najgorzej zarówno pod względem jakości życia, jak i pracy za granicą.  

 Połączenia Ranking miast ekspatriantów opiera się na corocznej ankiecie Expat Insider przeprowadzanej przez InterNations. Jest to jedno z najobszerniejszych badań dotyczących życia i pracy za granicą, w którym w 11,970 r. wzięło udział 2022 50 respondentów. W tym roku prezentowanych jest łącznie XNUMX miast na całym świecie, oferujących szczegółowe informacje na temat pięciu obszarów życia ekspatów: Jakość życia , łatwość osiedlania się, praca za granicą, finanse osobiste oraz nowy Expat Essentials Index, który obejmuje życie cyfrowe, tematy administracyjne, warunki mieszkaniowe i język.  

Ekspaci Cieszą się życiem bez obaw o pieniądze  

Bangkok zajmuje 6. miejsce na 50 miast w Expat City Ranking 2022 i 2. miejsce na świecie w Personal Finance Index. Ekspaci są nie tylko zadowoleni z ogólnych kosztów utrzymania (69% w porównaniu z 45% na całym świecie), ale przystępność cenowa jest również główną atrakcją w Expat Essentials Index (22. miejsce). Mieszkania są zarówno niedrogie (70% zadowolonych w porównaniu z 39% na całym świecie), jak i łatwe do znalezienia (85% w porównaniu z 54% na całym świecie), a Bangkok zajmuje pierwsze miejsce w podkategorii mieszkaniowej. Z drugiej strony ex-pats plasują miasto na 42. miejscu zarówno w podkategoriach Digital Life, jak i Admin Topics. Na przykład ponad dwie osoby na pięć (42%) są niezadowolone z dostępności usług rządowych online (w porównaniu z 21% na całym świecie). „Wszystko to papierkowa robota” — mówi chilijski ex-pat. Bangkok zajmuje 49. miejsce pod tym względem, wyprzedzając tylko Rzym (50.).  

Trudne życie zawodowe, ale łatwe do osiedlenia się  

Indeks pracy za granicą (39. miejsce) to kolejna słaba pozycja, w której Bangkok znalazł się w pierwszej dziesiątce podkategorii Wynagrodzenie i bezpieczeństwo pracy (10. miejsce), Perspektywy kariery (41. miejsce) oraz Kultura pracy i satysfakcja (41. miejsce). Ponad jeden na trzech ekspatów (46%) jest niezadowolony z lokalnego rynku pracy (w porównaniu z 35% na całym świecie), a 27% uważa, że ​​lokalna kultura biznesowa nie promuje płaskich hierarchii ani niezależnej pracy (w porównaniu z 46% na całym świecie) . Na szczęście respondenci wydają się mieć łatwiej w życiu prywatnym. Lokalni mieszkańcy określają ich jako ogólnie przyjaznych (28% vs. 88% globalnie) i zadowolonych z życia towarzyskiego (66% vs. 73% globalnie). Zapytany, co najbardziej podoba mu się w życiu w Bangkoku, brytyjski ex-pat przytacza „Tajlandzką kulturę, życzliwość i podejście do życia”. Nie może więc dziwić, że 56% czuje się w Bangkoku jak w domu (w porównaniu z 78% na całym świecie), a miasto zajmuje 62. miejsce w Indeksie Łatwości Osiedlenia się.  

Kwestie bezpieczeństwa i ochrony środowiska dotyczą emigrantów  

Wreszcie Bangkok zajmuje 39. miejsce w Indeksie Jakości Życia, plasując się wśród najgorszych miejsc na świecie pod względem bezpieczeństwa i ochrony (45.) oraz środowiska i klimatu (48.). Ekspaci są niezadowoleni z jakości powietrza (67% vs 19% globalnie), a także środowiska miejskiego (38% vs 17% globalnie), a 43% zgadza się, że rząd nie wspiera polityki przyjaznej dla środowiska (vs. 18 % globalnie). Jeśli chodzi o ich bezpieczeństwo, 36% ekspatów jest niezadowolonych ze stabilności politycznej (w porównaniu z 15% na świecie), a 43% uważa, że ​​nie może otwarcie wyrażać siebie i swoich opinii (w porównaniu z 18% na całym świecie).  

O rankingu miast ekspatriantów 2022  

Połączenia Ranking miast ekspatriantów opiera się na corocznej ankiecie Expat Insider przeprowadzanej przez InterNations. do ankiety,  InterNations zapytało 11,970 177 emigrantów reprezentujących 181 narodowości i mieszkających w XNUMX krajach lub  terytoriach w celu dostarczenia informacji na temat różnych aspektów życia emigrantów, a także ich płci, wieku i  narodowość. Respondenci, oprócz zadowolenia z życia w kraju goszczącym, zostali również zaproszeni do podzielenia się swoimi opiniami na temat miasta, w którym obecnie mieszkają.  

Uczestników poproszono o ocenę do 56 różnych aspektów życia miejskiego za granicą w skali od jednego do siedmiu. Proces oceniania podkreślał ich osobistą satysfakcję z tych aspektów, biorąc pod uwagę zarówno tematy emocjonalne, jak i bardziej rzeczowe aspekty z równą wagą. Poszczególne czynniki połączono następnie w różne kombinacje w sumie w 16 podkategoriach, a ich średnie wartości wykorzystano do sporządzenia pięciu tematycznych wskaźników: Jakość życia, Łatwość osiedlenia się, Praca za granicą, Finanse osobiste i Niezbędne ekspatriacje. Zostały one następnie uśrednione — wraz z odpowiedziami na pytanie „Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, jak ogólnie jesteś zadowolony ze swojego życia za granicą?” — aby stworzyć Ranking Miast Ekspatów. W 2022 r. 10 najlepszych miast dla obcokrajowców to Walencja (1. miejsce), Dubaj, Meksyk, Lizbona, Madryt, Bangkok, Bazylea, Melbourne, Abu Zabi i Singapur (10. miejsce).  

Aby miasto znalazło się w Expat City Ranking 2022, wymagana była próba co najmniej 50 uczestników badania na miejsce docelowe. W sumie wymóg ten spełniło 50 miast.  

O Międzynarodach  

Z ponad 4.5 milionami członków w 420 miastach na całym świecie, InterNations to największa globalna społeczność i źródło informacji dla osób mieszkających i pracujących za granicą. InterNations oferuje globalną i lokalną sieć kontaktów i spotkań towarzyskich, zarówno online, jak i twarzą w twarz. Podczas około 6,000 wydarzeń i zajęć miesięcznie ekspatrianci mają okazję poznać inne światowe umysły. Usługi online obejmują fora dyskusyjne i pomocne artykuły z osobistymi doświadczeniami, wskazówkami i informacjami o życiu za granicą. Członkostwo odbywa się wyłącznie za zgodą, aby zapewnić, że pozostaniemy wspólnotą zaufania. InterNations jest częścią NEW WORK SE, grupy marek oferujących produkty i usługi poprawiające życie zawodowe. 

Więcej informacji o InterNations znajdziesz na naszej naciśnij stronę, w naszym Blog firmowy, lub w naszym magazyn. Śledź nas na Twitter w celu uzyskania aktualizacji i wglądu w dane dotyczące życia ex-pat. 

Więcej informacji:

2022-11-29_Graphic_Expat City Ranking 2022_Najlepsze i najgorsze Ogólnie najlepsza i najgorsza lista

2022-11-29_Graphic_Expat Ranking miast 2022_Bangkok Odwierty w Bangkoku

2022-11-29_Informacja prasowa_Ranking miast emigrantów 2022_Najlepsze i najgorsze miasta Najlepsze i najgorsze atrakcje miast

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/