Spory dotyczące prawa dotyczącego konopi indyjskich w Tajlandii trwają, ponieważ grupy zwolenników i opozycji debatują nad „Palarniami” i innymi kwestiami

FOTO: Matichon

Krajowy —

Przepisy dotyczące marihuany mogą zostać zaostrzone, jeśli sklepy nadal będą obchodzić przepisy dotyczące sprzedaży marihuany w celach rekreacyjnych.

Dr Thongchai Lertwilairattanapong, dyrektor generalny Departamentu Tradycyjnej i Komplementarnej Medycyny Tajskiej, zorganizował dziś, 29 listopada, konferencję prasową w Ministerstwie Zdrowia Publicznego, aby wyjaśnić wątpliwości dotyczące ostatniego komunikatu Ministerstwa Zdrowia Publicznego.

Dr Thongchai powiedział, że najnowsze ogłoszenie nadal kładzie duży nacisk na zakaz używania konopi indyjskich w celach rekreacyjnych i wspiera jedynie ich zastosowanie medyczne. Jednak sprzedawcy marihuany mogli dystrybuować marihuanę, w tym jej pąki, jeśli posiadali odpowiednie licencje.

Tajlandzcy reporterzy zapytali następnie dr Thongchai, jakie jest jego rozwiązanie dla niektórych klubów nocnych, które pozwalają klientom palić marihuanę w lokalach, na co odpowiedział:

„Szczerze mówiąc, nie mogliśmy całkowicie powstrzymać ludzi przed paleniem marihuany, ale mieliśmy już rozporządzenie zabraniające lokalom zezwalania klientom na palenie marihuany, ponieważ może to prowadzić do problemów, takich jak wypadki drogowe”.

Dr Thongchai dodał, że personel medyczny palący marihuanę w nocnych lokalach nie wyjaśnił, że używa marihuany do celów medycznych, ponieważ jest to niezgodne z prawem, które może prowadzić do pięciu lat więzienia i grzywny w wysokości do 100,000 XNUMX bahtów.

Zapytany, czy byłoby w porządku, gdyby sklepy miały specjalne pomieszczenia do palenia marihuany, dr Thongchai odpowiedział, że sklepy mogą naruszać przepisy, jeśli można udowodnić, że dym z marihuany jest uciążliwy dla innych.

Zniechęcił też sklepy do prób obchodzenia przepisów, w przeciwnym razie władze mogą być zmuszone do zaostrzenia przepisów.

W międzyczasie, tego samego dnia w parlamencie, Cannabis Association for the People kierowane przez Chatpattavee Atthapornmetha złożyło list otwarty wzywający prawodawców do zmiany ustawy o konopiach indyjskich i konopiach, która wciąż była niekompletna.

Chatpattavee powiedział, że nie zgadza się z pomysłem ponownej kryminalizacji marihuany, ponieważ ponownie zepchnęłaby marihuanę do podziemia, co było jeszcze trudniejsze do kontrolowania.

Według Chatpattavee, ustawodawcy powinni zamiast tego zmienić ustawę, aby zezwolić na używanie konopi indyjskich do celów rekreacyjnych, mając jednocześnie surowe przepisy, które mogłyby skutecznie uniemożliwić młodym ludziom palenie marihuany.

Powiedział również, że władze nie powinny zakazać palenia marihuany w sklepach lub kawiarniach, ponieważ skłoniłoby to ludzi do palenia w miejscach publicznych. Zamiast tego Chatpattavee poradził, aby ludzie mogli palić w zamkniętych pomieszczeniach w sklepach lub kawiarniach.

Chatpattavee powiedział, że ma nadzieję, że ustawa, która trafi pod obrady parlamentu w przyszłym tygodniu, zostanie wcześniej odpowiednio zmieniona, aby przynieść więcej korzyści ludziom.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.