Nie ma jeszcze decyzji w sprawie propozycji przedłużenia czasu zamknięcia nocnego życia w Tajlandii do 4 rano, opozycja twierdzi, że liczba wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców wzrośnie nawet dziesięciokrotnie, jeśli zostanie to dozwolone

Bangkok, Tajlandia-

Wydaje się, że propozycja Tajlandzkiego Urzędu Turystyki, aby zezwolić zagranicznym strefom turystycznym, takim jak części Pattaya i Phuket, na legalne otwarcie klubów nocnych do 4 rano, nadal nie ma rezolucji ani decyzji.

Tymczasem przeciwnicy propozycji, nawet jeśli chodzi tylko o obszary rozrywkowe skoncentrowane na zagranicznych turystach, takie jak Bangla Road w Phuket czy Walking Street w Pattaya, nadal wyrażają swoją dezaprobatę.

Pan Phrommin Kantiya, dyrektor Biura Sieci Redukcji Wypadków, rozmawiał z tajlandzką prasą o polityce przedłużenia otwarcia lokali rozrywkowych do 4 rano w Bangkoku wczoraj, przed tym, co pierwotnie miało być propozycją złożoną tajlandzkiemu gabinetowi przez Urząd Turystyki Tajlandii. Jednak żadna informacja na temat tej propozycji nie została opublikowana w briefingu Rady Ministrów, co wydaje się sugerować, że nie była ona obecnie omawiana.

Według pana Kantiya, nawet wydłużenie czasu tylko w zagranicznych obszarach turystycznych, a nie w strefach mieszkalnych, może zwiększyć liczbę wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców o 5-10 razy. Nie przedstawił zweryfikowanej dokumentacji tych oświadczeń. Stwierdził również, że proponowany czas będzie kolidował z wczesnymi gośćmi rynku, osobami udającymi się do pracy, szkoły, na siłownię i innymi zajęciami.

Urząd ds. Turystyki Tajlandii stwierdza, że ​​zwłaszcza w odniesieniu do klubów nocnych i na podstawie własnych badań przeprowadzonych z właścicielami firm zajmujących się życiem nocnym większość sprzedaży odbywa się między godziną 2:4 a 2:XNUMX, a zagraniczni turyści na wakacjach uważają, że XNUMX:XNUMX to za wcześnie na otwieranie barów i kluby.

Kluby nocne i właściciele barów bardzo głośno wyrażali poparcie dla tej propozycji w mediach społecznościowych, wskazując, że obecnie odbywają się mistrzostwa świata, a wiele meczów odbywa się z opóźnieniem. Twierdzą, że odsyłanie klientów do domu przed ich ulubionymi grami kosztuje firmy dużo pieniędzy i rozczarowuje turystów. Ponadto wielu zwróciło uwagę na swój sceptycyzm wobec wzrostu wskaźników jazdy pod wpływem alkoholu, stwierdzając, że propozycja nie dotyczy tajlandzkich obszarów prowincjonalnych ani stref mieszkalnych, ale tylko strefy rozrywki turystycznej, w których przytłaczająca większość turystów nie jeździ. Niektórzy właściciele firm twierdzili nawet, że może to przynieść znacznie większe dochody taksówkarzom i sprzedawcom żywności.

Wcześniej w tym miesiącu Departament Kontroli Chorób również wyraził swój sprzeciw wobec propozycji, twierdzi również, że wzrosła liczba kierowców pod wpływem alkoholu, co można przeczytać, dotykając tutaj.

Media TPN będą nadal informować naszych czytelników

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/