Tajskie władze medyczne kontrolują sklepy z marihuaną na Khaosan Road w Bangkoku

Krajowy —

  Organy medyczne z Departamentu Tradycyjnej Medycyny Komplementarnej Tajlandii przeprowadziły inspekcję sklepów z marihuaną przy Khaosan Road w Bangkoku z pomocą tajskich organów ścigania w celu wyszukania sklepów nielicencjonowanych i upewnienia się, że wszystkie sklepy przestrzegają obowiązujących zasad i przepisów.

Inspekcja, która odbyła się wieczorem we wtorek 29 listopada, miała na celu sprawdzenie sklepów z konopiami indyjskimi, które szybko wyrosły na Khaosan Road, jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Bangkoku.

Dr Thongchai Lertvilairattanapong, dyrektor generalny Tajskiej Tradycyjnej Medycyny Komplementarnej i lider inspekcji, powiedział tajskim mediom, że odkrył 4-5 sklepów z konopiami indyjskimi z tabliczkami nakłaniającymi ludzi do palenia marihuany w celach rekreacyjnych.

Każdy skontrolowany sklep miał licencję na sprzedaż marihuany, ale jeden miał licencję zarejestrowaną w Lopburi zamiast w Bangkoku, co według dr Thongchai było nielegalne.

Odkryto również, że niektóre sklepy zbudowały specjalną palarnię do palenia marihuany, która według dr Thongchai była „szarą strefą”, ponieważ marihuana była przeznaczona wyłącznie do celów medycznych. Mimo to dyrektor generalny przyznał, że organy ścigania nie mogą karać sklepów z palarniami. Obecne przepisy zabraniają palenia we wszystkich firmach, ale sprytni właściciele firm zbudowali teraz oddzielne palarnie, które nie są częścią sklepu, który obejmuje ogromny kompleks Plantopia.

Dr Thongchai ostrzegł również sklepy, że obecność lekarzy, osób posiadających licencje medyczne lub personel medyczny w palarni w celu umożliwienia palenia rekreacyjnego i niewydawania recept lub wsparcia medycznego również jest „obchodzeniem zasad”, a nie intencją wyjątku za wpuszczanie palenia do pomieszczeń z personelem medycznym.

Dr Thongchai przyznał jednak, że całkowity zakaz palenia marihuany nie wchodzi w grę, ale chce mieć pewność, że będzie ona używana wyłącznie z powodów medycznych.

Wczoraj Stowarzyszenie Konopi dla Ludzi wezwał ustawodawców do zalegalizowania marihuany do celów rekreacyjnych, stwierdzając, że zakazanie palarni i kawiarni dla palących spowoduje jedynie, że turyści będą palić na ulicach iw hotelach, przeszkadzając innym.

Dr Thongchai ostrzegł właścicieli sklepów, że jeśli spróbują ominąć przepisy dotyczące sprzedaży marihuany do celów rekreacyjnych, przepisy zostaną jeszcze bardziej zaostrzone. Niektóre sugestie dotyczące surowszych zasad wprowadzonych przez dr Thongchai, które z pewnością nie byłyby popularne, obejmowały śledzenie wszystkich klientów kupujących konopie indyjskie, aby władze mogły przeglądać ich recepty lub wymaganie posiadania tajskiego dowodu osobistego przy zakupie marihuany, co zasadniczo blokowałoby turystów i zmuszało sprzedaż do cudzoziemców w podziemiu, ponieważ posiadanie jest legalne i pozostanie takie, według Thongchai.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.