Jeden pasażer zginął, 9 zostało rannych, gdy hak dźwigu uderzył w minibus w Chonburi

ZDJĘCIE: Khaosod

Ban Bueng, Chonburi —

  Kobieta zginęła, a dziewięciu innych pasażerów zostało rannych, gdy zwisający hak z dźwigu samojezdnego uderzył w minibus i przewrócił go w środę, 30 listopada, w dzielnicy Ban Bueng.

Według ratowników, którzy przybyli na wypadek, kolizja miała miejsce około godziny 8:30 na drodze Chonburi-Ban Bueng w dystrykcie Nong Samsark.

Minibus został znaleziony przewrócony w pobliżu zaparkowanej ciężarówki z dźwigiem przy wejściu do Soi Pathomphorn. Ratownicy odkryli hak dźwigu na drodze z tyłu autobusu.

Jedna kobieta leżała we wraku minibusa z wieloma poważnymi obrażeniami. Mimo próby reanimacji kobiety nie udało się uratować. Jej nazwisko zostało ujawnione później jako pani Pannipa Phuanghom, 32-letnia rodowita Prachuap Khiri Khan.

Kierowca minibusa, zidentyfikowany jako Somboon, powiedział policji, że przewozi 10 pasażerów z Bangkoku do prowincji Trat. Na miejscu wypadku żuraw wyłonił się nagle z bocznej ulicy, a jego hak wisiał daleko przed nim.

Mnich, który był jednym z pasażerów Somboon, krzyknął ostrzeżenie, ale było już za późno. Następnie hak uderzył w dach minibusa. Według ratowników, oprócz zmarłej ofiary, dziewięciu innych pasażerów zostało rannych.

Operator dźwigu, zidentyfikowany jako Thongchai, powiedział, że wybiera się na główną drogę, aby wrócić do siedziby firmy w dzielnicy Bang Saen.

Prawnicy z Chonburi badali nagrania z kamer przemysłowych z drogi do wszczęcia postępowania sądowego.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.