AKTUALIZACJA: Strzały oddane do dwóch rannych ofiar w pobliżu Walking Street okazały się przyjaznymi strzałami po tym, jak podejrzani się poddali

Pattaya —

  Domniemany strzelec w pobliżu Pattaya Walking Street szybko poddał się policji po tym, jak rano ranił dwóch mężczyzn. Jednak podejrzany twierdził, że ofiary były w rzeczywistości „jego przyjaciółmi” i naprawdę żałował, że zastrzelił ich w czymś, co nazwał wypadkiem.

Nasza poprzednia historia:

Dwóch mężczyzn zostało postrzelonych i rannych po tym, jak kłótnia w Pattaya przerodziła się w brutalną bójkę.

Teraz nasza aktualizacja: 

Rażąca strzelanina miała miejsce na Second Road przed hotelem i indyjską restauracją, co zszokowało wielu turystów spacerujących w pobliżu o 3:46 rano, 1 grudnia. Później tego ranka podejrzany, 25-letni pan Wirat Kechit, zgłosił się na posterunek policji w Pattaya na Soi Nine.

Wirat oddał policji swój pistolet kalibru 32 mm i podobno przyznał się, że to on strzelił z pistoletu w pobliżu Walking Street. Ale szlochając, Wirat zarzucił policji, że obaj zastrzeleni mężczyźni byli w rzeczywistości jego „bliskimi przyjaciółmi”, za którymi podążał, by stawić czoła ich rywalom.

Podejrzany twierdził, że strzelił z pistoletu bez celu do swoich przeciwników po tym, jak zobaczył, jak jeden z jego przyjaciół został uderzony w głowę długim nożem. „Próbowałem tylko przestraszyć wrogów strzelając w podłogę, ale nie wyglądałem odpowiednio, ponieważ rzucili się na mnie” – powiedział Wirat.

Podejrzany przyznał się wtedy, że uciekł i zostawił kolegów. W poczuciu winy za rannych przyjaciół postanowił oddać się w ręce policji.

Policja w Pattaya podejmie kroki prawne przeciwko podejrzanemu i jego rywalom, którzy wciąż uciekają. Nie podano, czy ofiary były świadome, że odniosły przyjacielskie strzały.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.