Tajski minister zdrowia publicznego twierdzi, że został „wstawiony” po tym, jak dzieci zauważyły ​​palenie trawki na Pattaya Beach

Pattaya —

  Tajski minister zdrowia publicznego i główny orędownik dekryminalizacji marihuany Anutin Charnvirakul powiedział, że został wrobiony po tym, jak zdjęcie 9-10-letnich dzieci palących marihuanę na Pattaya Beach stało się wirusowe w tajskich mediach społecznościowych.

Zdjęcie grupy młodych dzieci palących marihuanę z bambusowego bonga trafiło dziś na pierwsze strony gazet, 2 grudnia po tym, jak zostało opublikowane na Facebooku przez zaniepokojonego obywatela, 35-letniego Krittiwata Matronga, który przechodził obok grupy na Pattaya Beach.

Według Krittiwata dzieci miały 9 i 10 lat, były bezdomne i nie miały rodziców. Krittiwat stwierdził, że był z nimi niezidentyfikowany 25-letni mężczyzna, który siekał marihuanę i podawał ją dzieciom, aby mogły wygodnie palić z bambusowego bonga.

Na swoim Facebooku Krittiwat napisał: „Spójrz, jak daleko zaszliśmy, dzieci w wieku 9 i 10 lat palą obecnie marihuanę. Co się dzieje z naszym społeczeństwem? Co robią władze?…”

Internauci martwią się o dobre samopoczucie dzieci, ponieważ palenie marihuany w tak młodym wieku może być szkodliwe. Incydent podsycił również wezwania polityków opozycji do ponownej kryminalizacji marihuany.

W odpowiedzi Anutin Charnvirakul, minister zdrowia publicznego, który odwiedził prowincję Phrae, stwierdził, że ktokolwiek dostarczał marihuanę dzieciom, złamał przepisy dotyczące zakazu sprzedaży marihuany osobom poniżej dwudziestego roku życia i musi zostać aresztowany. Przepisy jasno określały, że marihuana jest zakazana dla dzieci.

Jednak Anutin miał wątpliwości co do tego incydentu, mówiąc, że mógł on zostać ustawiony w celu osłabienia go z nieznanych powodów. Minister podkreślił, że marihuana nigdy nie była przeznaczona do celów rekreacyjnych.

Tymczasem, zgodnie z najnowszą aktualizacją, policja Pattaya znalazła dzieci śpiące na plaży dzisiaj, 2 grudnia, i zabrała je do szpitala Banglamung. Policja ujawniła, że ​​dzieci uciekły z ośrodka dla bezdomnych dzieci.

Dwójka dzieci zostanie ponownie przeniesiona z powrotem do ośrodka, ale tym razem odpowiednie służby będą je ściśle monitorować. Natthamon Kijdamrongkul, szef ośrodka dla dzieci w Chonburi, powiedział, że dzieci uciekły z ośrodka z powodu swojego zachowania. Próbowała zapytać, skąd mają marihuanę, ale nie chcieli powiedzieć.

Dzieci miały też psa, który wydawał się być ich najlepszym przyjacielem, zauważa TPN. Pies mógł iść z nimi.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Obraz po treści postu
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.