Amazing Thailand Fest 2022 w Arabii Saudyjskiej wzmacnia saudyjsko-tajską współpracę turystyczną

Komunikat prasowy TAT –

Wydarzenia w Rijadzie, w tym Amazing Thailand Networking Lunch 2022, promują Tajlandię jako preferowane miejsce w zakresie medycyny, zdrowia i dobrego samopoczucia, plaż i zakupów dla saudyjskiej turystyki wyjazdowej.

Rijad, 2 grudnia 2022 r. – Pierwszy w historii Amazing Thailand Fest 2022 wraz z Amazing Thailand Networking Lunch 2022 w Rijadzie to kolejny ważny krok w kierunku dalszej promocji wzajemnej turystyki między Arabią Saudyjską a Tajlandią.

JE Pan Phiphat Ratchakitprakarn, Minister Turystyki i Sportu, powiedział: „Po tym, jak Tajlandia i Arabia Saudyjska wznowiły stosunki dyplomatyczne w styczniu tego roku, tajska branża turystyczna skoordynowała wysiłki w celu promowania Tajlandii jako preferowanego miejsca docelowego dla saudyjskich podróżników poprzez szereg działań, takich jak Amazing Thailand Fest i Networking Lunch”.

Zorganizowany przez Urząd Turystyki Tajlandii (TAT), Amazing Thailand Fest 2022 odbywa się w Riyadh Pak Mall w dniach 1-3 grudnia 2022 r.

Wydarzenie obejmuje najnowsze produkty TAT Amazing Thailand NFT – Naturę do zachowania, Jedzenie do odkrycia i Thainess do odkrycia – poprzez występy kulturalne i działania związane z majsterkowaniem.

Dostępne są również przywileje i oferty tajlandzkich placówek służby zdrowia, hoteli i parków rozrywki, Thai Airways International (THAI) i Tajlandzka Karta Privilege, a także saudyjskie biura podróży.

Tymczasem Amazing Thailand Networking Lunch 2022, który odbył się 1 grudnia w Rijadzie, jeszcze bardziej podniósł wizerunek Tajlandii jako centrum medycznego i światowej klasy destynacji wellness. Podczas wydarzenia zaprezentowano szeroką gamę doświadczeń związanych ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem oferowanych w Tajlandii oraz promowano kandydaturę Phuket do organizacji targów Specialized Expo w 2028 r.

Pan Yuthasak Supasorn, gubernator TAT powiedział „Wydarzenia Amazing Thailand Fest i Networking Lunch 2022 w Rijadzie należą do szeregu inicjatyw podjętych przez TAT w celu zwiększenia saudyjskiej branży turystycznej i świadomości turystycznej Tajlandii jako światowej klasy miejsca docelowego w zakresie medycyny, zdrowia i dobrego samopoczucia, plaż i zakupów. ”

Najnowsze inicjatywy obejmowały majowy pokaz Amazing Thailand Roadshow to Arabia Saudyjska. W tym samym miesiącu TAT podpisał MOC z Saudią, flagowym przewoźnikiem Arabii Saudyjskiej, oraz kolejny MOC z Almosafer, największym internetowym biurem podróży w Arabii Saudyjskiej i Kuwejcie.

W czerwcu TAT i Saudia zorganizowały rodzinną wycieczkę do Tajlandii dla saudyjskich biur podróży podczas Thailand Travel Mart Plus 2022 w Phuket. Zorganizowano także kolejną rodzinną wycieczkę dla saudyjskich mediów i influencerów.

Inne inicjatywy to wspólna promocja sprzedaży z WEGO i Saudią.

TAT wykorzystuje swoją najnowszą turystyczną kampanię marketingową Visit Thailand Year 2022: Amazing New Chapters na rynku saudyjskim jako nowym źródle rynku turystycznego o dużym potencjale wzrostu dla Tajlandii, koncentrując się na wszystkich segmentach, w tym millenialsach, pierwszych wizytach, medycynie i zdrowiu oraz zdrowia i rodziny.

Od 1 stycznia do 3 listopada 2022 r. Tajlandię odwiedziło 76,216 100 saudyjskich turystów, co stanowi wzrost o ponad 2019 procent w porównaniu z całym rokiem 36,783, w którym odnotowano łącznie 3.2 XNUMX saudyjskich podróżnych i XNUMX miliarda tajskich bahtów przychodów.

Saudyjscy podróżnicy odwiedzali Tajlandię głównie w celach medycznych i zdrowotnych, a Bangkok, Phuket, Pattaya, Phang-nga i Krabi to pięć najpopularniejszych kierunków marketingowych.

Jeśli chodzi o dostęp lotniczy, flagowy przewoźnik Arabii Saudyjskiej, Saudia, obsługuje trzy loty tygodniowo na trasie Jeddah-Riyadh-Bangkok i cztery loty tygodniowo na trasie Jeddah-Bangkok. Tymczasem narodowy przewoźnik Tajlandii, THAI, obsługuje cztery loty tygodniowo na trasie Bangkok-Dżudda. Ponadto Emirates, Qatar Airways i Etihad Airways obsługują kilka lotów z Rijadu i Dżuddy.

Od 1 października 0 r. do 2022 marca 31 r. turyści z Arabii Saudyjskiej mają prawo do 2023-dniowego pobytu na wizę w dniu przyjazdu (VOA).

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.