25 ton namoczonego w formalinie mięsa skonfiskowanego z nielegalnego zakładu przetwórstwa mięsnego Chonburi

ZDJĘCIE: เรื่องเล่าเช้านี้

Śri Racha, Chonburi —

Urzędnicy Tajlandzkiego Departamentu Rozwoju Hodowli skonfiskowali wczoraj, 25 grudnia, 3 ton świńskich i krowich podrobów oraz innego mięsa nasączonego formaliną z nielegalnego zakładu przetwórstwa mięsnego w dystrykcie Sri Racha.

Według Somchuan Ratanamungklanon, dyrektora generalnego departamentu, mięso, potencjalnie warte około pięciu milionów bahtów, zostało odkryte w kontenerach chłodniczych i zbiornikach chłodniczych. Zajęte produkty były przeznaczone dla ponad 60 sklepów typu bar-b-que w okolicy Chonburi.

Somchuan dodał, że zdecydował się na nalot na fabrykę po tym, jak pobliscy mieszkańcy skarżyli się mu na nieprzyjemny zapach wydobywający się z obiektu, podczas gdy niektórzy obawiali się, że miejsce może przenosić choroby na społeczność.

ZDJĘCIE: เรื่องเล่าเช้านี้

Urzędnicy znaleźli również 2,300 paragonów, na których widniały nazwiska klientów i ilości dostarczonych im produktów mięsnych. Dyrektor generalny powiedział, że próbki produktów mięsnych zostaną przeanalizowane w laboratorium w celu ustalenia, czy nie zawierają one żadnych niebezpiecznych substancji lub chorób. Reszta produktów zostałaby skonfiskowana.

Somchuan powiedział właścicielowi zakładu, aby w ciągu 15 dni przedstawił pozwolenie na prowadzenie działalności urzędnikom zajmującym się hodowlą zwierząt, w przeciwnym razie skonfiskowane mięso zostanie zakopane lub spalone.
-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!
Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.