Czytelnik Talkback Tajlandia: Czy palenie marihuany powinno być dozwolone w licencjonowanych sklepach z marihuaną w Pattaya?

FOTO: Thansettakij

Tajlandia-

Poniżej znajduje się nasza cotygodniowa funkcja, w której zadajemy naszym czytelnikom aktualne pytanie dotyczące wiadomości i uzyskujemy ich wgląd i opinie. Tydzień później dzielimy się ich opiniami i wybieramy różnorodne i interesujące odpowiedzi.

W tym tygodniu chcemy zapytać: 

Czy palenie marihuany powinno być dozwolone w licencjonowanych sklepach z marihuaną w Pattaya?

Trochę kontekstu wokół tego pytania:

Ostatnie wytyczne tajlandzkiego Ministerstwa Zdrowia Publicznego zasadniczo zakazały palenia marihuany we wszystkich firmach, w tym w sklepach z konopiami indyjskimi i kawiarniach. Podczas gdy niektóre sklepy są obecnie kreatywne i utworzyły oddzielne palarnie, które technicznie nie znajdują się w miejscu, co jest szarą strefą, ale technicznie jest obecnie legalne, inne miejsca, które nie mają miejsca, zaprotestowały przeciwko nowym zasadom.

Według właścicieli firm zakaz palenia w sklepach tylko zachęca klientów, zwłaszcza turystów, do palenia w miejscach publicznych na plażach, w parkach, w hotelach, które mogą przeszkadzać innym klientom i nie tylko. Twierdzą, że jeśli palenie jest dozwolone w licencjonowanych sklepach z konopiami indyjskimi, które dokładnie sprawdzają identyfikatory klientów i koncentrują się tylko na konopiach indyjskich, a nie na innych produktach, to klienci nie będą palić w innych obszarach, przeszkadzając tym, którzy nie palą.

Konopie indyjskie są gorącym tematem w Tajlandii, odkąd zostały zdekryminalizowane w czerwcu, a niektórzy politycy chcą nawet całkowicie zakazać tej rośliny. Według tajlandzkiego Ministerstwa Zdrowia Publicznego Tajlandia zakazała palenia w sklepach, aby ograniczyć palenie rekreacyjne, ale wielu twierdzi, że to posunięcie przyniesie odwrotny skutek, ponieważ ludzie będą szukać innych miejsc do palenia.

TPN zauważa, że ​​palenie w sklepach jest dozwolone, jeśli podlega jurysdykcji i upoważnieniu licencjonowanego lekarza, lekarza medycyny lub lekarza medycyny tradycyjnej.

Co o tym myślisz?

Oczekujemy na kontakt zwrotny! Powiedz nam na naszych kanałach w mediach społecznościowych, w komentarzach poniżej lub jeśli wolisz, aby Twój komentarz był prywatny, napisz do nas Pattayanewseditor@gmail.com. Opublikujemy wyniki i wybierzemy różnorodne odpowiedzi na początku przyszłego tygodnia, jak zawsze!

Artykuły referencyjne:

Policja w Pattaya i Departament Zdrowia Publicznego kontrolują sklepy z konopiami indyjskimi i ostrzegają o obowiązujących zasadach

Spory dotyczące prawa dotyczącego konopi indyjskich w Tajlandii trwają, ponieważ grupy zwolenników i opozycji debatują nad „Palarniami” i innymi kwestiami

Nowe rozporządzenie kontroluje kwiaty konopi w Tajlandii

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/