Dwóch domniemanych złodziei kabli złapanych w Chonburi

Chon Buri —

  Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych za rzekomą kradzież kabli o wartości ponad trzech milionów bahtów z departamentu autostrad Chonburi.

Urzędnicy departamentu autostrad zatrzymali dwóch podejrzanych, 40-letniego Nikhoma Nonkaewa i 30-letniego Chaimongkola Aranthonga, wraz z dużą ilością posiadanych przez nich kabli światłowodowych.

Dwóch podejrzanych zostało złapanych na gorącym uczynku, gdy wracali po kable na autostradzie w dzielnicy Huai Yai w Banglamung w Chonburi. Kable były ukryte w przydrożnym lesie wraz z motocyklem Honda Wave 100 i narzędziami tnącymi.

Aresztowanie nastąpiło po tym, jak urzędnicy departamentu autostrad odkryli, że 3 grudnia skradziono wiele kabli na poboczu drogi. Następnie urzędnicy przejrzeli nagrania z kamer CCTV i zobaczyli, że złodzieje ukryli swój sprzęt w lesie, więc ukryli się w lesie, aby zasadzić podejrzanych, gdy wrócą.

Urzędnicy powiedzieli, że dwaj złodzieje wyrządzili szkody w wysokości ponad trzech milionów bahtów.

Podczas przesłuchania Nikhom i Chaimongkol przyznali się do zarzutów kradzieży i powiedzieli, że są krewnymi. Obaj przyznali się również, że zamierzali sprzedać kable, aby przeznaczyć wpływy na zakup nielegalnych narkotyków.

Podejrzani zostali przewiezieni do komisariatu i celi w celu podjęcia działań prawnych.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.