AKTUALIZACJA: Policja poszukuje podejrzanych powstańców, którzy spowodowali wykolejenie pociągu w Songkhla

FOTO: Matichon

Krajowy —

  Policja w Songkhla poszukuje podejrzanych rebeliantów, którzy w sobotę 3 grudnia podłożyli bombę, aby wykoleić pociąg towarowy w dzielnicy Sadao w Songkhla.

Najpierw nasza poprzednia historia:

Władze Songkhla zaostrzyły środki bezpieczeństwa po tym, jak bomba podłożona na torach kolejowych spowodowała wykolejenie pociągu towarowego w dzielnicy Sadao w sobotę 3 grudnia. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

Teraz nasza aktualizacja:

Bomba została zdetonowana, gdy pociąg towarowy nr 707 zbliżał się w sobotę do stacji kolejowej Khlong Ngae. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał, ale jedenaście z 20 samochodów zostało wykolejonych i poważnie uszkodzonych.

Urzędnicy Tajlandzkiej Kolei Państwowej usuwają pociąg i naprawiają tory, aby ponownie działały. pol. Generał dywizji Wara Vechapinan, dowódca policji prowincji Songkhla, powiedział tajskim mediom, że jego zdaniem podejrzani to powstańcy z południa, przybywający z innych obszarów.

Podejrzani są ścigani przez stróżów prawa. Znaczące dowody wokół zniszczonego toru zostały zebrane i są badane przez ekspertów medycyny sądowej.

Oprócz utrudnienia podróży wielu pasażerom podróżującym między Hat Yai a Padang Besar, bomba ma na celu wywarcie wpływu na gospodarkę w regionie, powiedział Pol. gen. dyw. Wara. Powstańcy być może nie chcieli nikogo skrzywdzić, bo celowali tylko w pociąg towarowy.

Wielu potencjalnych podejrzanych wezwano na przesłuchanie, ale jak dotąd nie znaleziono żadnych solidnych tropów.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.