Lokalny właściciel baru Pattaya dobiega końca po sporze prawnym dotyczącym dzierżawy baru i jego statusu

Pattaya-

Właściciel baru Pattaya, Jason Childes, z Wielkiej Brytanii, lat 49, przyszedł niedawno do The Pattaya News wraz ze swoimi prawnikami z Prawnicy Issan opowiedzieć swoją historię trwającego sporu między nim a jego byłym zaufanym dzierżawcą.

Według Jasona, który przyjeżdża do Tajlandii od wielu lat, przyjechał na pełny etat we wrześniu 2021 roku i zdecydował się na zakup baru sportowego Happy Buddha na Soi Seven w Pattaya w maju 2022 roku, który zostanie w pełni otwarty w czerwcu 2022 roku.

Jason twierdzi, że miał kogoś, kogo uważał za zaufanego przyjaciela od osiemnastu lat, którego pełne imię i nazwisko jest ukrywane do czasu dalszych działań prawnych, podpisał umowę najmu na dwanaście miesięcy, chociaż wszystkie pieniądze i remont baru, a także własność, były obsługiwane przez Jason, według niego. Jason zatrudnił nawet krewnego dzierżawcy.

Jason powiedział, że wszystko było dobrze aż do niedawna, kiedy rozwiązał zatrudnienie krewnego dzierżawcy, który, jak twierdzi, spał w pracy i którego własny krewny rzekomo zabierał ze sklepu spożywczego, który również był własnością Jasona. Dowody dostarczone przez Jasona Prawnicy Issan a The Pattaya News wydaje się pokazywać opisane działania.

W tym momencie, według Jasona, dzierżawca działał za jego plecami, próbując anulować umowę najmu z właścicielem jego baru, co doprowadziło do bieżących problemów prawnych i, jak mówi Jason, było groźbami ze strony różnych osób i stron, w tym policjanta w cywilu który według Jasona mógł być fałszywy. Bar jest nadal w pełni licencjonowany, zgodnie z Prawnicy Issan.

prawnicy Jasona, Prawnicy Issan, oświadczają, że wynajmujący i agenci nie otrzymali na piśmie odpowiedniego zawiadomienia prawnego o anulowaniu najmu, zgodnie z wymogami prawa tajlandzkiego. Do tego, Prawnicy Issan stwierdził, że może to stanowić naruszenie umowy i spowodować utratę zarobków zgodnie z prawem tajskim.

Jason mówi, że w wyniku ciągłej utraty dochodów i sporów sytuacja ta dotknęła jego inną działalność, sklep wielobranżowy również przy Soi Seven, pomimo różnych dzierżawców, ponieważ twierdzi, wraz z mocnymi dowodami, że osoby zaangażowane z najemcą i spór w barze zagroziły również jego pracownikom w sklepie. Według Jasona utrata dochodów z jego baru zakłóciła również regularne opłacanie rachunków, powodując dalsze problemy.

Jason wielokrotnie odwiedzał policję w Pattaya w związku z tą sytuacją i jego prawnikami Prawnicy Issan obecnie przygotowują oficjalne oświadczenia i raporty dla policji. Jason chciał podzielić się swoją historią z mediami jako przestrogą dla innych właścicieli firm, a także w nadziei, że odpowiednia policja i organy prawne wkroczą, aby pomóc w mediacji w toczącym się sporze.

W chwili publikacji oświadczeń innych zaangażowanych stron nie były dostępne, chociaż zainteresowane strony odmówiły rozmowy z prawnikami Prawnicy Izaan gdy poproszono o komentarz. Dzierżawca również nieustannie odmawiał spotkania i omówienia sytuacji Prawnicy Izaan obecny, według Jasona.

Prawnicy Izaan a pan Childes powiedział Pattaya News, że planują wykorzystać każdą drogę prawną w toczącym się sporze, ale mają również nadzieję, że inne zaangażowane strony zechcą usiąść do stołu, by tak rzec, w celu przedyskutowania sytuacji w cywilizowany sposób.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/