Zastępca burmistrza Pattaya przeprowadza inspekcję miejsc do spania dla bezdomnych pod autostradą

Pattaya —

 Po skargach od okolicznych mieszkańców Pattaya, zastępca burmistrza przeprowadził inspekcję obozu dla bezdomnych pod autostradą nr 7 we wtorek, 6 grudnia.

Pan Wuttisak Rueimkitkan, zastępca burmistrza Pattaya i urzędnicy z ośrodka dla bezdomnych Chonburi wzięli udział w inspekcji nielegalnego obozu dla bezdomnych około godziny 10 po tym, jak wielu mieszkańców w pobliżu autostrady nr 7 skarżyło się na rosnącą liczbę bezdomnych ukrywających się pod drogą.

Po rozejrzeniu się Wuttisak powiedział The Pattaya News, że znalazł 3-4 prowizoryczne namioty i jedną rodzinę składającą się z ojca i jego dwóch córek w wieku 4 i 14 lat. Bezdomna rodzina stłoczona była w jednym namiocie, co zaniepokoiło Wuttisaka, więc stwierdził, że spróbuje skontaktować się z matką, aby przyjechała po córki.

Jeśli chodzi o inne osoby, zostaną one przeniesione do Centrum Ochrony Bezdomnych w Chonburi, powiedział Wuttisak, dodając, że miasto nie może wiele z nimi zrobić, ponieważ może to naruszyć tajskie przepisy dotyczące praw człowieka.

Populacja bezdomnych w Pattaya znacznie wzrosła podczas pandemii COVID-19, kiedy zamknięto tysiące firm, zmuszając ludzi do utraty pracy i cierpiących z powodu bezdomności.

Zastępca burmistrza stwierdził, że miasto starało się tych bezdomnych nauczyć umiejętności zawodowych, aby mogli godnie żyć, ale zawsze wybierali powrót do życia na ulicy. Teraz miasto Pattaya, organy ścigania i Biuro Opieki Społecznej rozważają nowe podejście do rozwiązania problemu bezdomności, które według zastępcy burmistrza jest w dużej mierze wynikiem większego problemu, takiego jak ubóstwo.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Masz ogólną wskazówkę dotyczącą wiadomości, komunikat prasowy, pytanie, komentarz itp.? Nie interesują nas propozycje SEO. Napisz do nas na Pattayanewseditor@gmail.com

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.