Dwie kobiety w Pattaya oszukane na 100,000 XNUMX bahtów przez oszukańczy gang call center

Pattaya —

  Oszukańcze centrum telefoniczne oszukało dwie kobiety w Pattaya na 100,000 XNUMX bahtów.

Dwie ofiary złożyły raporty policyjne na posterunku policji w Pattaya wczoraj, 7 grudnia. Pierwsza ofiara, 29-letnia Anita Teajantuek, powiedziała, że ​​została zwabiona do wypełnienia formularza dotyczącego jej działalności w biurze podróży przez oszustów, którzy przebrali się za urzędników z Departamentu Rozwoju Biznesu Ministerstwa Handlu.

Oszust przekonał Anitę do przelania 83,041 XNUMX bahtów z jej konta bankowego i zerwał z nią kontakt. Ofiara powiedziała, że ​​nie ma już pieniędzy i ma poważne kłopoty.

Inna ofiara, pani Kanokwan Thannam, zgłosiła podobny przypadek, mówiąc, że oszukańczy gang call center wyłudził od niej 33,273 XNUMX bahtów. Kanokwan, która jest pracownikiem restauracji Pattaya, powiedziała, że ​​oszust przebrany za policjanta oszukał ją, myśląc, że jest zamieszana w pranie brudnych pieniędzy i ma zadłużenie na karcie kredytowej.

Następnie 25-letnia ofiara przelała swoje pieniądze na konto bankowe oszusta w celu zdezorientowania. Jednak dopiero gdy było już za późno zorientowała się, że nigdy nie miała karty kredytowej, więc była pewna, że ​​została oszukana.

Dwie ofiary wezwały policję w Pattaya do aresztowania podejrzanych. Chcieli również, aby wszyscy uczyli się na swoich błędach, nigdy nie przekazując nikomu pieniędzy bez uprzedniej konsultacji z władzami.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

 

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.