Tajska drużyna skuterów wodnych błyszczy na Pucharze Świata w skuterach wodnych Pattaya

Pattaya —

Puchar Świata w skuterach wodnych Pattaya zakończył się, gdy kilku tajlandzkich zawodników zdominowało zawody klasy A ostatniego dnia wyścigu, 18 grudnia.

Reprezentacja Tajlandii na skuterach wodnych nadal prowadziła i wygrała wczoraj mistrzostwa klasy zawodowej A, które rozpoczęły się od profesjonalnej sportowej klasy GP. Ostatnie dwie rundy odbyły się w celu wyłonienia mistrza imprezy, a Suphak Seethura, panujący mistrz Tajlandii i mistrz świata, rywalizował z Simonem Belcherem z Wielkiej Brytanii.

Suphak spisywał się dobrze w pierwszych trzech rundach, we wszystkich zajmując pierwsze miejsce, i nie zawiódł w rundzie finałowej, zajmując pierwsze miejsce z łączną notą 240 punktów i zdobywając mistrzostwo świata po raz szósty. W międzyczasie Teerapat Meechai był wicemistrzem ze 182 punktami, podczas gdy Belcher zajął trzecie miejsce ze 173 punktami, dzięki czemu Suphak przesunął się na podium.

Profesjonalna klasa otwarta runabout 1100 to kolejna ekscytująca klasa, której liderem jest Suphat Phutrakul, mistrz narodowy Tajlandii i mistrz świata.

Suphat zdobył pełne punkty, zajmując pierwsze miejsce we wszystkich czterech rundach, wygrywając kolejne mistrzostwa świata z łączną liczbą 240 punktów. Bucha Surawong, inny zawodowiec z Tajlandii, zajął drugie miejsce z 207 punktami, a Teerapat Meechai zajął trzecie miejsce ze 197 punktami. Suphat zdobył także mistrzostwo świata serii.

Oprócz tego młodzi sportowcy z Tajlandii zdobyli jeszcze dwa mistrzostwa świata. W kategorii stand-up jet ski dla młodzieży w wieku 8-13 lat, tajski lekkoatleta Intach Logniyom ustanowił najlepszy czas i zdobył złoty medal, podczas gdy Tanakorn Sormsei zdobył srebrny medal, a Patcharachom Chumchai uplasował się na trzecim miejscu.

W kategorii skuterów wodnych na siedząco dla młodzieży w wieku 8-13 lat Intach również zdobył złoty medal, podczas gdy Chatarakorn Ratanayutsakul zajął drugie miejsce, a Patsakorn Phuwongam trzecie, dzięki czemu drużyna Thai Jet Ski pokonała wszystkie 15 kategorii turnieju.

Południowokoreański zespół wystawił baner z wizerunkiem Sung Won Kima, zmarły zawodowiec z Korei Południowej, który zginął podczas zawodów na skuterze wodnym prowadzonym przez jego starszego brata.

Pomimo żałoby, zespół i organizatorzy wydarzenia zrozumieli, jak ważne jest kontynuowanie zawodów ku jego pamięci. Publiczność również złożyła wyrazy szacunku stracie Kima, obserwując przebieg dalszej części wydarzenia.