Tajska policja planuje zmienić kamizelkę policji drogowej, aby wyglądała na bardziej przyjazną dla turystów i mieszkańców

FOTO: Thairath

Krajowy —

Tajski zastępca szefa policji narodowej chce zmienić kolor kamizelek noszonych przez policję drogową na odblaskowe zielone i żółte, aby poprawić widoczność, sprawić, by policja wydawała się bardziej przyjazna i przystępna, a także uporządkować.

pol. Generał dywizji Torsak Sukvimol, zastępca szefa policji krajowej, powiedział w niedzielę, 1 stycznia, że ​​pomysł ten pojawił się po inspekcji kilku posterunków policji w całym kraju i stwierdził, że większość funkcjonariuszy policji drogowej nosi kamizelki z różnymi kolorowymi transparentami, takimi jak szary, czerwony, czarny , brązowy lub żółty.

Zastępca skomentował, że nie jest to zjednoczone i może powodować zamieszanie, dodając, że niektórzy funkcjonariusze na tym samym posterunku policji nosili nawet kamizelki z różnymi kolorowymi transparentami.

W związku z tym Pol. Generał dywizji Torsak powiedział, że chce zmienić kamizelkę tajlandzkiej policji drogowej, aby miała zielono-żółty pasek na czarnej kurtce z krótkimi rękawami, która jest wzorowana na modelu używanym przez policję drogową w Anglii i Stanach Zjednoczonych.

Polityka mogłaby zostać zakończona w 2023 roku, powiedział Torsak

Dodał, że zastosowana tkanina będzie odpowiednia na panujące w Tajlandii upały, a prototypy zostaną wykonane i przetestowane na wybranych posterunkach policji, zanim trafią do dystrybucji w całym kraju.

Powiedział również, że wybrana policja zostanie również wyposażona w paralizatory do obrony siebie, społeczeństwa lub ofiar podczas aresztowań lub zatrzymań, na przykład w przypadkach, gdy podejrzany jest pod wpływem narkotyków lub staje się agresywny i stawia opór podczas aresztowania.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.