Nowe obowiązkowe testy Covid-19 dla gości z Tajlandii udających się do Indii Szkodzi indyjskiej turystyce w Pattaya

Tajlandia/Indie-

Nowy wymóg dla indyjskich turystów powracających z Tajlandii i czterech innych krajów, dotyczący przeprowadzenia obowiązkowego testu RT-PCR na Covid-19, poważnie szkodzi turystyce, twierdzą tajlandzcy urzędnicy ds. turystyki.

Wymóg, który wszedł w życie 1 stycznia, dotyczy Tajlandii, Singapuru, Japonii, Korei i Chin/Hongkongu. Nie podano konkretnego powodu, dla którego wybrane kraje i dlaczego niepopularne testy powróciły, ale niektórzy uważają, że ma to związek z ponownym otwarciem Chin na turystykę. Jednak, jak zauważają media TPN, wymagania zostały ogłoszone przez Indie, zanim Chiny oficjalnie ogłosiły, że zasadniczo ponownie się otwierają po trzech latach zamknięć związanych z Covid Zero.

Indyjscy urzędnicy rządowi nie podali konkretnej daty zakończenia nowej polityki, ale stwierdzili, że polityka nie jest stała, a jedynie tymczasowa.

Nowa polityka, według przedstawicieli Eastern Hotel Association of Thailand, poważnie zaszkodziła indyjskiej turystyce, w szczególności w Pattaya, która jest głównym celem podróży indyjskich turystów. Według Sanpheta Supbowornsathiana, prezesa stowarzyszenia, wiele rezerwacji hotelowych i wycieczek zorganizowanych zostało całkowicie anulowanych, ponieważ indyjscy turyści obawiają się wymaganych testów. Testy dodają również dodatkowe koszty do podróży turysty indyjskiego, zwłaszcza w przypadku osób podróżujących z ograniczonym budżetem.

Sanphet i inni urzędnicy ds. turystyki wezwali Urząd Turystyki Tajlandii do przeprowadzenia prywatnych rozmów z odpowiednimi władzami indyjskimi na temat tej polityki i uzyskania dalszych wyjaśnień dotyczących dokładnego powodu mandatu oraz lepszego harmonogramu, kiedy zostanie on zniesiony. Tajlandia jest jednym z najpopularniejszych miejsc na świecie dla indyjskich turystów, w przeciwieństwie do innych krajów na liście mandatowej, i według Sanpheta powinna zostać zniesiona, aby pobudzić wzrost gospodarczy i turystykę.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/