Propozycja Tajlandii dotycząca obowiązkowych szczepień przeciw Covid-19 dla podróżujących z zagranicy

Bangkok, Tajlandia-

Propozycja złożona przez wiele tajlandzkich agencji, aby wymagać dowodu co najmniej dwóch szczepień przeciwko Covid-19 po powrocie chińskich turystów w przyszłym tygodniu, wywołała gniew, frustrację i panikę wśród wielu potencjalnych podróżników do Tajlandii.

Propozycja, który wciąż wymaga ostatecznego zatwierdzenia przez rząd Tajlandii i w którym nie ujawniono jeszcze konkretnych szczegółów i informacji, można znaleźć TUTAJ.

Propozycja została przeprowadzona przez tajskiego ministra zdrowia publicznego i wicepremiera Anutina Charnvirakula i obejmowała wkład wielu ministerstw, takich jak turystyka i sport, transport, Biuro Rady Ubezpieczeń i inne.

Zasadniczo wniosek jest w związku z powrotem chińskich turystów po trzech latach od niedzieli 8 stycznia, po tym, jak Chiny zrezygnowały z większości środków Covid-zero i przygotowują się do ponownego otwarcia granic dla podróży. Propozycja zawiera również dodatkową politykę wymagającą dowodu ubezpieczenia od każdego podróżnego przybywającego z kraju, który wymaga testu na Covid-19, aby wrócić do domu, co obejmowałoby również Indie, które niedawno wprowadziły tę zasadę dla podróżnych przybywających z Tajlandii i kilku innych krajów.

Reakcja na propozycję była, delikatnie mówiąc, niepopularna. Anutin nieustannie twierdzi, że Tajlandia nie będzie dyskryminować i wyróżniać Chin indywidualnie z ograniczeniami Covid, jak zrobiło to wiele innych krajów, takich jak Stany Zjednoczone i Wielka Brytania, ze względu na obawy dotyczące poziomu Covid w kraju obecnie po powszechnym wybuchu.

Zamiast tego, ze względu na to, co wielu analityków i użytkowników mediów społecznościowych uważa za głównie politykę, Tajlandia zastosuje wszelkie środki, aby odstraszyć Covid wszystkich odwiedzających, a nie tylko Chiny. To oczywiście pozwala uniknąć obrażania chińskiego rządu, który już chwalił Tajlandię za jej podejście, jednocześnie karcąc kraje, zwłaszcza Stany Zjednoczone, które wprowadziły restrykcje wobec swoich obywateli.

Gniew, frustracja, a przede wszystkim zamieszanie towarzyszyły propozycjom online i doprowadziły do ​​wielu pytań i zapytań w mediach społecznościowych. Ponieważ jednak propozycje wymagają zatwierdzenia przez tajski gabinet, po prostu nie ma odpowiedzi na mnóstwo zadawanych teraz pytań i nie będzie, dopóki propozycje nie zostaną ostatecznie zatwierdzone, być może już w przyszłym tygodniu.

Niektóre z najpopularniejszych pytań wysyłanych do mediów TPN to np. czy osoby nieszczepione mogą testować zamiast mieć dowód szczepienia, jak daleko wstecz wykonane szczepionki będą akceptowane, rodzaje szczepionek, kiedy program się rozpocznie i zakończy, jaki poziom kosztów ubezpieczenia jest potrzebny dla tych, którzy go potrzebują, jak przedstawia się dowód szczepienia itp.

Mówiąc wprost, na żadne z tych pytań nie można obecnie odpowiedzieć, dopóki nie zostanie ujawnionych więcej informacji. To z kolei jeszcze bardziej frustruje wiele osób, które zarezerwowały drogie noclegi i podróżują do Tajlandii na wycieczki w ciągu najbliższych kilku tygodni. Wiele komentarzy w Internecie zdaje się wyrażać, że niektórzy potencjalni turyści odwołali już swoje wycieczki po ogłoszeniu propozycji.

Na razie wszystko, co każdy może zrobić, to usiąść i czekać na dalsze informacje od rządu Tajlandii i rządu Tajlandii. Ogłoszenia i propozycje bez wcześniejszego przygotowania nie są niczym niezwykłym w Tajlandii i były powszechne w szczytowym okresie pandemii. Jednak wiele osób wyraźnie myślało, że kiedy Tajlandia zniesie prawie wszystkie ograniczenia Covid i dokumentację dowodową w lipcu zeszłego roku, to już nigdy nie wrócą.

Niestety, wygląda na to, że to jeszcze nie koniec.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/