Breaking: tajski minister zdrowia publicznego mówi, że wymagania dotyczące dokumentacji szczepionki Covid-19, aby wjechać do Tajlandii, zostaną anulowane

Bangkok, Tajlandia-

Tajski minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul oświadczył niedawno, dzisiaj, 9 stycznia 2023 r., na konferencji prasowej na lotnisku Suvarnabhumi w Bangkoku, aby powitać chińskich turystów w Tajlandii, że kontrowersyjna zasada wymagająca dowodu udokumentowania szczepienia Covid podczas lotu do Tajlandii będzie zostać anulowane.

To tylko kilka godzin po wejściu w życie reguły i cały weekend chaosu i kontrowersji wokół nagłych zasad, które zakłóciły podróże wielu podróżnych i spowodowały powszechne zamieszanie.

Anutin krótko stwierdził, że linie lotnicze nie będą sprawdzać dowodów szczepień na Covid-19 przed lotem do Tajlandii, chociaż od czasu, gdy Urząd Lotnictwa Cywilnego Tajlandii (CAAT) udostępnił już nowe zasady wszystkim liniom lotniczym w weekend i zmienił je kilka razy, ponowne dostosowanie zasad przez wszystkie linie lotnicze może zająć trochę czasu.

Wkrótce spodziewane jest oficjalne ogłoszenie Urzędu Turystyki Tajlandii. Nie było od razu jasne, czy ubezpieczenie medyczne obejmujące Covid-19 dla gości z krajów wymagających testu na wjazd, takich jak Indie czy Chiny, pozostanie, czy też zostanie usunięte.

To jest rozwijająca się historia i będziemy nadal informować Cię tutaj, w mediach TPN.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/