Spojrzenie na nadchodzący tydzień w wiadomościach z Tajlandii: zbliża się Chiński Nowy Rok

Tajlandia-

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym tutaj, w mediach TPN, przeglądamy najważniejsze artykuły, które rozwijają się lub nadejdą w następnym tygodniu w Tajlandii, Pattaya, Phuket i Bangkoku.

W tym tygodniu skupiamy się głównie na zbliżającym się Chińskim Nowym Roku, który przypada w najbliższą niedzielę, 22 stycznia 2023 r.

Sojern, cyfrowa platforma marketingowa numer jeden dla branży turystycznej, ujawniła, że ​​Tajlandia zajmuje pierwsze miejsce na świecie jako najpopularniejszy cel podróży podczas chińskiego Nowego Roku.

Tajlandia zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 26.75% wyszukiwań lotów i podróży podczas chińskiego Nowego Roku, a Japonia zajęła drugie miejsce z wynikiem 19.41%.

Oczekuje się jednak, że Chiny, które niedawno zakończyły swoją politykę Covid Zero i ponownie otworzyły granice, będą stopniowo przybywać w porównaniu z masowym napływem, ponieważ firmy turystyczne i linie lotnicze wciąż nadrabiają zaległości w związku z nagłym zakończeniem Covid Zero pod koniec grudnia .

Oczekuje się jednak, że wiele innych sąsiednich krajów w Azji Południowo-Wschodniej nadrobi brak chińskich podróżników. Ponadto Tajlandia ma silną populację Chińczyków-Tajów, którzy świętują Chiński Nowy Rok.

Wiele miast, w tym Pattaya i Phuket, będzie obchodzić wiele uroczystości, festiwali, targów i wydarzeń na Nowy Rok. Prawie każdy bar i klub nocny organizuje również specjalne imprezy. Oczekuje się, że będzie to bardzo pracowity weekend i będzie to pierwszy w pełni obchodzony chiński Nowy Rok od trzech lat z powodu Covid-19.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/