Globalna turystyka ma powrócić do poziomu sprzed pandemii w 2023 r., mówi UNWTO

ZDJĘCIE: Dailynews

Krajowy —

Światowa Organizacja Turystyki ONZ (UNWTO) poinformowała o silniejszym niż oczekiwano ożywieniu światowej gospodarki turystycznej i przewiduje, że w 2023 r. globalna turystyka powróci do poziomu sprzed pandemii.

Według danych UNWTO około 917 milionów turystów, czyli dwa razy więcej niż w 2021 r., podróżowało za granicę, ale nadal stanowiło to 63% poziomu sprzed pandemii w 2019 r. Niemniej jednak światowe przyjazdy turystów międzynarodowych były na dobrej drodze, aby osiągnąć 80-95% poziomu sprzed pandemii w 2023 r., powiedział Zurab Pololikashvili, sekretarz generalny UNWTO, powołując się na stłumione żądania podróżowania w regionie Azji i Pacyfiku, zwłaszcza z Chin.

Ponowne otwarcie Chin odegrałoby znaczącą rolę w ożywieniu turystyki w Azji, podczas gdy silniejszy dolar amerykański byłby korzystny dla wielu miejsc turystycznych na całym świecie, zwłaszcza w Europie, ze względu na względną słabość euro w stosunku do dolara.

Nieobecność chińskich turystów spowodowana polityką Zero-Covid pociągnęła w dół globalny rynek turystyczny i dotknęła wiele krajów azjatyckich, w tym Tajlandię. Ale teraz, gdy polityka praktycznie zniknęła, oczekiwano, że przyjazdy chińskich turystów odciążą gospodarkę w Azji, ale nadal zależały od kosztów podróży lotniczych, przepisów wizowych i ograniczeń związanych z Covid-19 w niektórych krajach, takich jak Indie, Japonia czy Południe. Korea.

Europa była nadal najpopularniejszym celem podróży na świecie w ubiegłym roku, z 585 milionami przyjazdów turystów, prawie 80% poziomu sprzed wybuchu epidemii.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.