Tajski minister zdrowia łączy siły z Wielką Brytanią w celu opracowania testów genomowych w celu lepszego diagnozowania nowotworów

ZDJĘCIE: Khaosod

Krajowy —

Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul, jako przedstawiciel Tajlandii, podpisał memorandum o porozumieniu z wiceministrem zdrowia i opieki społecznej Wielkiej Brytanii w sprawie opracowania testów genomowych w celu dokładniejszego diagnozowania chorób.

Podpisanie odbyło się wczoraj, 19 stycznia, w Londynie w Wielkiej Brytanii, powiedział zastępca rzecznika rządu Traisulee Traisoranakul.

Anutin podpisał protokół ustaleń z Lordem Nickiem Markhamem CBE w celu zbudowania partnerstwa między Health Systems Research Institute w Tajlandii a Ministerstwem Zdrowia Publicznego i Opieki Społecznej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w celu opracowania lepszych testów diagnostycznych, które są dokładniejsze i specyficzne dla nowotworów i chorób zakaźnych, z wykorzystaniem technologii genomicznych.

Testy genomowe mogą pomóc w diagnozowaniu trudnych chorób, takich jak nowotwory. Genomika to nauka o całym składzie genetycznym organizmu, w tym wszystkich jego sekwencjach DNA. Analizując genom danej osoby, naukowcy mogą zidentyfikować zmiany genetyczne, które mogą być związane z określoną chorobą, co prowadzi do precyzyjnej diagnozy.

Dzięki tej współpracy Tajlandia i Wielka Brytania będą wymieniać dane, wiedzę, technologie i ekspertów w celu opracowania nowego testu genetycznego, który mógłby pomóc Tajlandii osiągnąć cel, jakim jest stanie się jednym ze światowych centrów medycznych, powiedział Traisulee.
-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!
Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

 

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.