Wielu właścicieli restauracji Pattaya wciąż cierpi z powodu problemów finansowych, mam nadzieję, że chińscy turyści są rozwiązaniem

FOTO: Matichon

Pattaya –

Niektórzy właściciele restauracji, zwłaszcza serwujących owoce morza, w Pattaya wciąż borykają się z problemami finansowymi i mają nadzieję, że licznie przybędą chińscy turyści, aby pomóc im kontynuować działalność.

Pani Premwadee Saekoaw, właścicielka restauracji „King Seafood” na Walking Street, powiedziała Pattaya News: „Po złagodzeniu ograniczeń Covid-19 odwiedza Tajlandię i Pattaya więcej zagranicznych turystów. Jednak restauracje na Pattaya Walking Street i w okolicy Pattaya są nadal ogólnie ciche. Porównując restauracje sprzed Covid-19, jak dotąd tylko jedna na trzy restauracje dobrze się wyzdrowiała. Wiele restauracji, które jeszcze w pełni się nie odbudowały, to lokale z owocami morza zależne od chińskich turystów”.

„Tylko rosyjscy, krajowi tajlandzcy i koreańscy turyści, którzy zamawiają bufet lub hotpot w restauracjach, mają się obecnie dobrze, podczas gdy większość innych zagranicznych turystów je tylko jeden talerz na posiłek, ponieważ bardziej uważają na swoje wydatki” – wyjaśniła pani Premwadee .

„Turystyka nocna w Pattaya poprawia się w niektórych obszarach, takich jak Soi Bua Khao i North Pattaya Beach” – dodała pani Premwadee.

„Japońscy turyści prawie zniknęli z Pattaya po Covid 19 i nadal nie do końca wyzdrowieli, którzy przed pandemią byli znaczącymi klientami restauracji, zwłaszcza owoców morza. Mamy nadzieję, że chińscy turyści pomogą nam przetrwać problemy finansowe, ponieważ owoce morza są wśród nich również popularne” – zauważyła pani Premwadee.

Chiny właśnie zatwierdziły wycieczki grupowe, aby móc ponownie podróżować po raz pierwszy od trzech lat wczoraj, jak widać tutaj.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.