Tajskie prostytutki apelują o uchwalenie ustawy o ochronie osób świadczących usługi seksualne

FOTO: Bangkok Post/ Pattanapong Hirunard

narodowy -

Tajskie prostytutki od dziesięcioleci zmagają się z problemem wyzysku i nadużyć, ponieważ „potajemnie” i „nielegalnie” pracują w branży seksualnej. Pomimo tego, że bezsprzecznie są jednym z głównych sektorów gospodarki kraju, osoby świadczące usługi seksualne zostały pozbawione jakiejkolwiek ochrony prawnej i narażone na łamanie praw człowieka.

Tajski PBS Świat przeprowadziła wywiad z anonimową prostytutką, która była świadkiem, jak pracodawcy stosowali różne niesprawiedliwe środki, aby stłumić i zapewnić, że pracownicy seksualni, którymi są odpowiedzialni, nadal przynoszą pieniądze.

W ciągu 13 lat pracy jako prostytutka 37-latka stwierdziła, że ​​operatorzy dziewczęcych barów często nakładają wysokie kary na prostytutki, które opuszczają pracę nawet na dzień lub dwa, a czasem potrącają pieniądze z prowizji zarobionej przez prostytutki na napojach kupowanych dla nich przez klientów.

Pracownicy nie mogli szukać pomocy prawnej, ponieważ prostytucja jest nadal uważana za nielegalną w Tajlandii. Kobieta twierdziła również, że niektóre lokale muszą płacić skorumpowanym urzędnikom, aby przymykali oko, aby uniknąć problemów, przez co ona i inni nie mają absolutnie żadnego wyboru.

Ale w tym, co może być promykiem nadziei dla prostytutek, rozmówczyni powiedziała, że ​​nie może się doczekać uchwalenia ustawy o ochronie osób świadczących usługi seksualne.

„Jeśli ustawa zostanie przyjęta, prostytucja stanie się legalna, a piętno wobec nas również zniknie” – powiedziała Tajski PBS Świat.

Cel ustawy o ochronie osób świadczących usługi seksualne

Ustawa o ochronie osób świadczących usługi seksualne ma na celu odwrócenie negatywnych skutków ustawy o zwalczaniu prostytucji z 1996 r., zapewnienie ochrony prawnej i poprawę jakości życia osób świadczących usługi seksualne, zgodnie z art. Tajski świat PBS. 

Ustawa jest forsowana przez Departament Spraw Kobiet i Rozwoju Rodziny.

Jintana Chanbamrung, dyrektor generalny departamentu, ujawnił, że „ostateczny projekt będzie gotowy w przyszłym miesiącu”.

Proces redagowania obejmuje wkład wszystkich odpowiednich stron i bierze pod uwagę przepisy ustawowe i wykonawcze innych krajów, takich jak Holandia i Niemcy, w których prostytucja jest legalna.

Celem jest stworzenie ustawy, która będzie do zaakceptowania przez większość, a kiedy zostanie uchwalona, ​​zapewni prostytutkom takie same świadczenia socjalne, jak innym pracownikom umysłowym.

Jak to działa?

Ustawa o ochronie osób świadczących usługi seksualne przewiduje minimalny wiek 18 lat dla osób świadczących usługi seksualne i ich klientów.

Ustawa będzie również chronić osoby świadczące usługi seksualne przed praktykami dyskryminacyjnymi i zapewni im odpowiednią zapłatę za swoje usługi, nakazując, aby wszystkie umowy i warunki między prostytutkami a operatorami lokali były ustalane na piśmie, zgodnie z art. Tajski świat PBS.

Jeśli chodzi o miejsce, zostanie ono zdefiniowane jako pośrednicy, którzy koordynują lub pozyskują usługi seksualne dla klientów, z lub bez udziału w zarobkach. Dodatkowo operatorzy będą zobowiązani do uzyskania licencji, aby zapewnić odpowiednią ochronę swoim pracownikom.

Powołana zostanie komisja na szczeblu krajowym, której przewodniczyć będzie minister ds. rozwoju społecznego i bezpieczeństwa ludzi, składająca się z różnych departamentów rządowych, przedstawicieli osób świadczących usługi seksualne i specjalistów wyznaczonych przez komisję, aby zapewnić osobom świadczącym usługi seksualne dostęp do środków odwoławczych.

Kary i kary

Ustawa o ochronie pracowników seksualnych ma na celu rozwiązanie nikczemnych kwestii związanych z wykorzystywaniem dzieci i handlem nieletnimi w branży seksualnej. Ustawa karze klientów, którzy kupują usługi seksualne od nieletnich w wieku od 15 do 17 lat, karą więzienia od jednego do trzech lat, a także grzywną w wysokości od 20,000 60,000 do XNUMX XNUMX bahtów.

W szczególności każdemu, kto angażuje się w handel seksualny z osobą nieletnią poniżej 15 roku życia, grozi od dwóch do sześciu lat pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości od 40,000 120,000 do XNUMX XNUMX bahtów, Tajski PBS Świat raporty.

Ponadto ustawa pociąga do odpowiedzialności tych, którzy pozyskują nieletnich w wieku od 15 do 17 lat do usług seksualnych, niezależnie od zgody nieletniego, z surową karą pozbawienia wolności od pięciu do 15 lat, a także wysoką grzywną w wysokości od 200,000 400,000 do XNUMX XNUMX bahtów.

Tymczasem rodzicom lub opiekunom, którzy są świadomi lub współuczestniczyć w takich transakcjach z dzieckiem, grozi kara do 20 lat więzienia i maksymalna grzywna w wysokości 400,000 XNUMX bahtów.

Czy zalegalizowanie handlu seksualnego zachęci więcej osób do podjęcia tego zawodu?

Projekt ustawy wg Tajski PBS Świat, wspiera jedynie ochronę prostytutek przed mnóstwem problemów, z którymi borykają się obecnie, podczas gdy handel usługami seksualnymi jest nadal nielegalny. Ma również na celu wymazanie piętna w społeczeństwie, że prostytutki są złymi banitami.

Jedna z pracownic seksualnych powiedziała Tajski PBS Świat że świadczenie usług seksualnych nie szkodzi innym, a osoby zaangażowane w tę branżę po prostu starają się robić, co w ich mocy, aby zarobić na życie.

Powiedziała: „Ta praca pozwala mi finansowo wspierać rodzinę”.

Mamy nadzieję, że uchwalenie tej ustawy będzie krokiem w kierunku zapewnienia praw i dobrobytu prostytutek oraz zmniejszenia negatywnego wpływu kryminalizacji prostytucji w tej krainie uśmiechu.

Oryginalny artykuł: Tajski PBS Świat 

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

 

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.