Świętujemy Chiński Nowy Rok 2023 i 48 lat przyjaźni Tajlandia-Chiny

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajlandzcy i chińscy urzędnicy wysokiego szczebla wraz z celebrytami z Hongkongu złożyli pozdrowienia i życzenia podczas największych obchodów Chińskiego Nowego Roku w Tajlandii na Yaowarat Road w Bangkoku.

Bangkok, 23 stycznia 2023 – Kontynuując coroczną tradycję składania chińskich życzeń noworocznych obywatelom Tajlandii i Chin, a także całego świata, wysocy rangą urzędnicy tajlandzcy i chińscy zebrali się w niedzielę, aby życzyć wszystkim zdrowia, bogactwa i pomyślności w Roku Królik.

To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w Chiński Nowy Rok 22 stycznia 2023 roku podczas obchodów Chińskiego Nowego Roku 2023 w Chinatown przy Yaowarat Road w Bangkoku – największych obchodów Chińskiego Nowego Roku w Tajlandii.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było nagranie wideo, w którym JKW Księżniczka Maha Chakri Sirindhorn złożyła życzenia z okazji chińskiego Nowego Roku i na nadchodzący rok.

Ceremonię powitania i życzeń poprowadził ON Pan Phiphat Ratchakitprakarn, Minister Turystyki i Sportu Tajlandii oraz JE Pan Yang Xin, Charge d'Affaires Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Tajlandii.

Panie Phiphat powiedział: „W ten Chiński Nowy Rok, kiedy świętujemy to najbardziej radosne święto, honorujemy również 48 lat stosunków dyplomatycznych między Tajlandią a Chinami – doniosła okazja sama w sobie. Ponadto Tajlandia w pełni ponownie otworzyła się na turystykę międzynarodową i mając to wszystko na uwadze, składam wszystkim najserdeczniejsze i najserdeczniejsze chińskie życzenia noworoczne”.

Pan Yang Xin dodał, że „Każdego roku Tajlandia organizuje jedno z największych obchodów Chińskiego Nowego Roku poza Chinami i jest to wspaniała okazja, podczas której nasze dwa kraje spotykają się w duchu ciągłej przyjaźni i współpracy”.

W uroczystości uczestniczył także m.in Pan Chadchart Sittipunt, gubernator Bangkoku; Pan Yuthasak Supasorn, Gubernator Urzędu Turystyki Tajlandii (TAT); oraz Pan Thapana Sirivadhanabhakdi, przewodniczący komitetu organizacyjnego Chińskiego Nowego Roku 2023 Yaowarat; wraz z czołowymi osobistościami i przedstawicielami sektora publicznego i prywatnego.

Po powitaniach i życzeniach odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia obchodów Chińskiego Nowego Roku 2023 w Chinatown, obejmująca występy kulturalne, tańce smoków i koncert.

To również widziało dwóch celebrytów z Hongkongu Michelle Yim i Simon Yam Tat Wah a także znaną influencerką z Hongkongu, Pan Roger Wu dołącz podczas uroczystości i złożyć życzenia chińskiego Nowego Roku.

Oprócz obchodów w Bangkoku, TAT wspiera również obchody Chińskiego Nowego Roku w innych miejscach w Tajlandii i jest wspierany przez Ministerstwo Kultury i Turystyki Chin oraz Ambasadę Chińskiej Republiki Ludowej w Tajlandii - w obu przypadkach z udziałem urzędników wysokiego szczebla i występy kulturalne z Chin.

Pełną listę obchodów Chińskiego Nowego Roku 2023 wspieranych przez TAT w miejscach docelowych w całym kraju można znaleźć na stronie: www.tatnews.org/2023/01/join-in-the-festive-fun-of-chinese-new-year-2023-around-thailand/.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.