Najważniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: Chiny zezwalają na wycieczki grupowe, jedenaście osób zabitych w wypadku furgonetki i nie tylko

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół Pattaya News/TPN National Team, od zeszłego tygodnia, od poniedziałku 16 stycznia 2023 r. do niedzieli 22 stycznia 2023 r. Nie mają one żadnego szczególnego poziomu ważności, ale są ułożone według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Tankowiec mogący pomieścić 3 miliony litrów ropy eksplodował i zapalił się podczas dokowania w prowincji Samut Songkham 9 stycznia o godzinie 30:17.

Eksplozja, do której doszło 17 stycznia na pokładzie tankowca zacumowanego na rzece Mae Klong w dzielnicy Mueng w Samut Songkram, spowodowała jak dotąd osiem potwierdzonych ofiar.

2. Światowa Organizacja Turystyki ONZ (UNWTO) poinformowała o silniejszym niż oczekiwano ożywieniu światowej gospodarki turystycznej i przewiduje, że w 2023 r. globalna turystyka powróci do poziomu sprzed pandemii.

Według danych UNWTO około 917 milionów turystów, czyli dwa razy więcej niż w 2021 r., podróżowało za granicę, ale nadal stanowiło to 63% poziomu sprzed pandemii w 2019 r.

3. Po trzech latach ograniczeń w podróżowaniu spowodowanych pandemią Covid-19, Chiny nagle zniosły ograniczenie dotyczące wycieczek grupowych do Tajlandii i 19 innych krajów od piątku, 20 stycznia 2023 r. w nagłym ogłoszeniu.

Wiadomość zostanie ciepło przyjęta przez branżę turystyczną w Tajlandii, chociaż niektórzy lokalni mieszkańcy już widzieli w mediach społecznościowych narzekania na możliwe przyszłe problemy z ruchem.

4. Szef tajlandzkiej policji nakazał inspektorowi generalnemu zbadanie zarzutu postawionego przez chińską turystkę, że zapłaciła tajlandzkim policjantom za świadczenie jej usług „VVIP” po przybyciu na lotnisko Suvarnabhumi.

Chinka, która występowała pod pseudonimem „choudan0302” w aplikacji Douyin, chińskiej wersji Tiktok, opublikowała klip wideo przedstawiający ją i mężczyzn, którzy wyglądali jak tajscy policjanci na lotnisku.

5. Jedenaście osób, w tym dwoje dzieci, spłonęło żywcem po tym, jak minivan, którym jechali, zderzył się 21 stycznia z rowem irygacyjnym w Nakhon Ratchasima.

Jedyna osoba, która przeżyła wypadek, pozostaje w szpitalu.

I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękujemy za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.