AKTUALIZACJA: Dwóch tajlandzkich gliniarzy zostało przeniesionych po rzekomym naliczeniu chińskich usług turystycznych VVIP

FOTO: Tygodnik Matichon

narodowy -

Dwóch na trzech tajlandzkich policjantów zostało przeniesionych na nieaktywne stanowiska po tym, jak dochodzenie wykazało, że byli naprawdę zaangażowani w świadczenie usługi VVIP chińskiej influencerce Tiktok.

Najpierw nasza poprzednia historia:

Szef tajlandzkiej policji nakazał inspektorowi generalnemu zbadanie zarzutu postawionego przez chińską turystkę, że zapłaciła tajlandzkim policjantom za świadczenie jej usług „VVIP” po przybyciu na lotnisko Suvarnabhumi.

Teraz nasza aktualizacja:

Trzech funkcjonariuszy w wirusowym wideo opublikowanym przez Chinkę, która twierdziła, że ​​zapłaciła tym funkcjonariuszom, aby przyspieszyli ją przez imigrację na lotnisku Suvarnabhumi i eskortowali ją aż do hotelu w Pattaya, zostało zidentyfikowanych jako kapitan policji z policji turystycznej Biuro i dwóch sierżantów policji drogowej.

Trzech policjantów stanęło przed dochodzeniem natychmiast po opublikowaniu wideo w mediach społecznościowych.

Według doniesień ostatnio dwóch z nich zostało przeniesionych na nieaktywne stanowiska. Ich nazwiska zostały zastrzeżone do czasu toczącego się dochodzenia.

Trzej gliniarze, według relacji chińskiej turystki, przeprowadzili ją i jej matkę przez urząd imigracyjny i celny, wygodnie zanieśli ich bagaże do taksówki, a nawet posunęli się tak daleko, że otworzyli im drzwi samochodu.

Następnie gończy policjanci jechali motocyklem z syreną i światłami awaryjnymi przed jej taksówką i uruchomili syrenę, aby prześlizgnąć się przez ruch uliczny i zabrać ją do Pattaya.

Później odkryto, że ten motocykl był zarejestrowany jako pojazd prywatny, a nie policyjny. W niedzielę znaleziono go zaparkowanego na posterunku policji drogowej w Bangkoku.

Oznaczało to, że oskarżeni policjanci nie popełnili przestępstwa, ponieważ pojazd użyty w eskorcie nie był pojazdem policyjnym. Mimo to uznano, że zachowali się niewłaściwie - powiedział zastępca komisarza Biura Policji Turystycznej.

„Policjanci wykonywali prace poboczne w dniu incydentu, ponieważ żadna organizacja nie zażądała specjalnego traktowania turystów tego dnia” – powiedział zastępca komisarza.
-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.