Ogromny stadion piłkarski w Pattaya ma zostać ukończony w 2025 roku, mówi zastępca burmistrza

Pattaya —

Zastępca burmistrza Pattaya był przekonany, że niedokończony projekt stadionu piłkarskiego, który pochłonął ogromny budżet kilku milionów bahtów, zostanie ukończony w 2025 roku.

Manoch Nongyai powiedział, że powodem, dla którego projekt był nadal nieukończony, był fakt, że wykonawca projektu napotkał problem geograficzny, a następnie zrezygnował z pracy.

Miasto Pattaya nałożyło na wykonawcę grzywnę w wysokości 80 milionów bahtów za spowodowanie szkód w projekcie i walczyło w sądzie z wykonawcą o dodatkowe odszkodowanie w wysokości 61 milionów bahtów.

Manoch zdradził tajskim mediom, że miasto szuka obecnie nowego wykonawcy, który wznowiłby resztę prac. Proces ten zakończy się w ciągu miesiąca, a po zatrudnieniu nowego wykonawcy rozpocznie się budowa na początku marca 2023 roku.

Wiceprezydent spodziewał się, że stadion zostanie ukończony w 2025 roku. Będzie to duże centrum sportowe, w skład którego wchodzić będzie standardowy basen, kort tenisowy, boisko do koszykówki i wiele innych atrakcji.

Trybuny byłyby w stanie pomieścić ponad 20,000 tysięcy widzów – powiedział wiceprezydent.
-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.