Pattaya Cricket Club w końcu rozpoczyna sezon z nową bramką i remisem w meczu towarzyskim z Asian Stars CC

Początek sezonu PCC i ASCC Bangkok Cricket League został opóźniony z powodu późnego ukończenia odnowionej furtki w Horse Shoe Point. Mógłbym napisać książkę o tym, dlaczego i jak, ale nie mam zamiaru. Nie trzeba dodawać, że mecz towarzyski między dwoma arcy-rywalami był okazją do wypróbowania nowych graczy i zobaczenia, jak gra furtka. Jak zawsze, niektórzy gracze byli niedostępni, a PCC brakowało Habby'ego Singha, Toma Fogdena i Jainisha Parikha, wszystkich znakomitych meloników. 

   Mecz odbył się w niedzielę 22 stycznia przy pełnym słońcu i lekkim wietrze. Standardowe MCC ograniczone w stosunku do przepisów stosowanych z warunkami gry BCL i dodatkowym orzeczeniem dotyczącym drzewa w polu gry, czyli 4 za uderzenie w drzewo.   

   Kapitan Wezley Masterton wygrał losowanie i zdecydował się rzucić, co pasowało ASCC, ponieważ kapitan Dimple chciał uderzyć pierwszy. Manoj i Hardik pokonali zagięcie, a Ryan Driver pokonał pierwszego na zjeździe. Nowa piłka kołysała się, a Ryan trzymał wszystko mocno, mając tylko 2 z przewagi. Wez rzucił następny, ale miał różnego rodzaju problemy z kontrolowaniem kołyszącej się kuli, a chwiejność jego ramienia do kręgli doprowadziła do 8 szerokich i 6 odbiegów od wierzby, ale ostatnia piłka była korkiem i usunęła kikut Manoja z raczej miękkiej plasteliny. 16 za 1 z 2 overów było kosztownym początkiem, ale wczesna furtka jest zawsze warta posiadania. Ryan nadal był bardzo oszczędny, a Andy Emery przejął Weza. 

Dimple był odbijającym nr 3 i stale dodawał obiegi Andy'emu i Markowi Johnsonowi, podobnie jak Hardik, a wynik kłusował po około 6 runach. Dimple radził sobie dobrze z 22 z 14 piłek, kiedy ciął krótką piłkę z 3 Andy'egord i został złapany przez Harrisona, nowego bramkarza. 49 za 2 z 8 przeniesień. Za nimi podążało mnóstwo meloników; Mark Johnson, Hansie, El Chapo i Wez idą na dwucyfrowe per over. Wydawało się, że El Chapo zapomniał wiele o przepisach gry w krykieta i trudno mu było zrozumieć decyzje sędziego lub dlaczego wstrętni odbijający bili go wokół HSP. Potem pojawiło się mnóstwo przekleństw – bardzo nieświergotny stary facet.

Liczba 100 została osiągnięta w 14 międzylądowaniach, a po kolejnej niepewnej sytuacji Wez z 5 widami, podano drinki. Steve Christie (Crunch) ze swoim szybkim obrotem lewą ręką został wprowadzony do ataku, podczas gdy Mark nadal był atakowany, ale nie bez powodzenia. Wolniejsza piłka skłoniła Hardika do wybicia piłki wysoko do środka i w bardzo bezpieczne ręce Ryana. Hardik poszedł na wiarygodne 68. Mark skończył z 4 overami, 50 na 1. 139 na 3 z 17 overów i wynik 225 wyglądał na karty. Darmesh prowadził czarujące życie, kiedy po otrzymaniu rzutu „No Ball” wykonał rzut wolny i został upuszczony, a później rzucony na innego Lakhę, który był odbijającym nr 5 i szybko zdobył bramkę od Marka, Andy'ego i Cruncha, zanim Andy podszedł do finału i pomimo trafienia za 12 przebiegów, rzucił Darmeshowi za 38, w tym 5 6-tych. 189 za 4. 

Crunch został trafiony za 20 z jego 3rd skończył i szukał zemsty, którą uzyskał, rzucając Lakhę za 25 z 15 piłek. 197 za 5. Ryan wrócił do ataku i szybko pokonał Roniego, który poszedł za 3, co oznaczało, że Sam wykonał kilka ostatnich rzutów z Imranem. Imran skończył 9 bez autu, podczas gdy Sam wystrzelił 20 z 9 piłek, z których 16 pochodziło z ostatnich 2 międzylądowań Ryana. Asian Stars zakończyło na 226 za 6 z 25 międzylądowań. Najlepszymi melonikami PCC byli Ryan z 5 overami 1 za 25 i Andy z 5 overami 2 za 39. PCC rozdało żenującą liczbę statystów (41), z których 25 było szerokich, głównie z Wez. 

  Po przerwie PCC wysłało Weza i Luke'a Stokesa, aby otworzyli przed kręglami Dimple'a i Manoja. Wez przeszedł w tryb normalny, który nie obejmuje biegania, chyba że jest to absolutnie konieczne, i niegrzecznie odmówił podzielenia się uderzeniem z Luke'iem. Zarówno Dimple, jak i Manoj w kręgle ucierpieli odpowiednio, Dimple na 47 za 0 z 5 overów i Manoj na 71 za 1 z 5 overów. Imran i Saqlain przejęli kręgle. Łukasz jako pierwszy odszedł w 6th na 11, kiedy Imran wywołał przewagę, którą złapała Roni. 62 za 1 i dobry początek. Wez kontynuował na próżno, a nawet złamał kij. w 10th nad Saqlainem przewrócił pniaki Weza, uzyskując 33 piłkę 65, która zawierała cztery 4 i siedem 6.

To doprowadziło Trevora Moolmana do zagięcia, a on i Ryan utrzymywali ogromne partnerstwo 115. Nie zdobyli punktów tak szybko jak ASCC, ale mieli przewagę dzięki wysiłkom Weza. Dimple i Hardik wznowili atak i utrzymywali porządek przy 6 runach na over, przy czym Hardik był bardzo oszczędny - 5 overów 26 za 0. 100 przeszło w 11th nad i napoje zostały podjęte na 15th z wynikiem 130. PCC prowadził na tym etapie o 17. Ryan i Trevor kontynuowali na przemian single i border 4s, przy czym Trevor wyglądał na bardzo opanowanego. 

Czas spędzony w sieciach w The Outback okazał się pożyteczny. Dopiero 22nd ponad to ASCC zdołało dokonać przełomu, kiedy Ryan został rzucony przez Manoj (Bharat) za 50 z 50 piłek, w tym cztery czwórki i dwie szóstki. 4 za 6 z dwoma pozostałymi. Wyniki porównawcze były w tym momencie prawie równe, a ASCC miał najmniejszą przewagę. Na krótką przerwę przybył Klub Komediowy. Ktoś powiedział personelowi naziemnemu, że skończymy o 198:3, więc o 4:5 włączyły się niektóre zraszacze. Byli polowi wpychający zraszacze z powrotem do dołków, aby je zatrzymać, i znowu wyskakiwały, dopóki ktoś nie zakręcił kurka odcinającego. To było jak gra dla dorosłych w walnięcie w kreta.

W każdym razie, Harrison wziął zagięcie i przetrwał tylko 2 piłki, zanim uzyskał górną krawędź i został złapany na kaczkę. 199 za 4. Andy Emery dołączył do walki i wykonał krótkie 7 z 4 piłek, zanim Imran go rzucił i 206 za 5. Simon Philbrook doznał hańby wyjścia, słysząc stukot stolarki od pierwszej piłki i wracając po złoty. Imran miał hat-tricka. Nadchodzi godzina, nadchodzi człowiek, nadchodzi Crunch. Do zwycięstwa potrzebna była jedna piłka z ostatniej piłki Imrana i 21. Manoj rzucił ostatnią. Crunch trafił 6, kolejne 6, 4, kropkę i 1. Trevor potrzebował 4 z ostatniej piłki. Poleciał dużym parabolicznym łukiem do długiej granicy i zatrzymał się 5-10 cm przed Hardikiem w pościgu. Hardik zanurkował przy piłce i tu sprawy się skomplikowały. Wszyscy widzowie krzyczeli i sygnalizowali 4, ponieważ wierzyli, że Hardick położył rękę nad granicą, trzymając piłkę w drugiej ręce. Hardick odrzucił piłkę.

W międzyczasie Trevor przebiegł 2, a Crunch nie mógł dotrzeć do 3rd. Ja, jako sędzia, w duchu towarzyskim zdecydowałem ogłosić mecz remisem. Najlepszym melonikiem ASCC był Imran z 5 overami, 3 za 39. Nie było nagrody Man of the Match, ale gdyby tak było, dałbym ją Trevorowi Moolmanowi, ponieważ Wezley przez cały dzień osiąga 65 sekund, a to był ogromny wysiłek Trevora . 

    

  

 

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/