Poziom pyłu PM2.5 w Pattaya przekracza bezpieczny poziom, zalecane noszenie masek

Pattaya —

Poziom pyłu PM2.5 w Pattaya przekracza bezpieczną granicę 50 mikrogramów na metr sześcienny w kilku obszarach od prawie tygodnia, powiedział zastępca burmistrza Pattaya, Manoch Nongyai.

Szkodliwy poziom PM2.5 wzrósł w ciągu ostatniego tygodnia do ponad 161 mikrogramów, pokrywając miasto kocem smogu i zniechęcając mieszkańców i turystów do aktywności na świeżym powietrzu.

Jednak od piątku, 3 lutego, poziom pyłu spadł poniżej 100 w większości części, ale nadal przekracza limit i należy go uważnie obserwować, stwierdził Manoch. Popołudniowe deszcze również przyczyniły się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia powietrza.

W Central Pattaya i Jomtien zainstalowano dwa urządzenia do monitorowania pyłu, które monitorują poziom pyłu i ostrzegają mieszkańców i turystów, aby podjęli środki ostrożności dla ich zdrowia, gdy pył osiągnie szkodliwy poziom

Zastępca burmistrza przyczynił się do wzrostu poziomu PM2.5 do nielegalnego spalania odpadów rolniczych i śmieci.

Bangkok i jego przedmieścias również czeka ten sam los.

Manoch poprosił o współpracę kierowców w celu ograniczenia korzystania z samochodów osobowych oraz turystów i mieszkańców, aby nosili maski na zewnątrz.

Zaapelował również do osób, u których wystąpiły objawy, takie jak podrażnienie oczu, nosa, gardła i płuc, kaszel i kichanie, o natychmiastowe skontaktowanie się z lekarzem.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Chcesz zareklamować się u nas lub zapytać o promocję swojej firmy, wydarzenia, organizacji charytatywnej lub wydarzenia sportowego? Napisz do nas na Pattayanewseditor@gmail.com

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.