Tajlandia wita pierwsze chińskie wycieczki grupowe

ZDJĘCIE: MGR Online

narodowy -

Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) we współpracy z chińską ambasadą i Spring Airlines powitał pierwsze chińskie wycieczki grupowe w poniedziałek, 6 lutego.

Pierwsza wycieczka grupowa 40 chińskich turystów wyruszyła z Guangzhou w Chinach i dotarła na międzynarodowe lotnisko Don Mueang w Bangkoku lotem nr 9C7419 Spring Airlines, po trzech latach surowych ograniczeń Covid-19 w Chinach.

Grupa została ciepło przyjęta przez ambasadora Chin Pan Yang Xin i Gubernator TAT Pan Yuthasak Supasorn.

Yuthasak powiedział, że Tajlandia jest jednym z 20 krajów, do których Chiny zezwalają swoim grupom wycieczkowym po ponownym otwarciu granic kraju 8 stycznia.

Oprócz tego lotu 13 innych chińskich lotów z Pekinu, Szanghaju, Chengdu, Xiamen, Nanking i Nanning ma lądować w Tajlandii na trzech lotniskach: Don Mueang Airport, Suvarnabhumi Airport i Phuket International Airport przez cały dzień.

Według Yuthasaka grupa wyruszy w sześciodniową trasę, podróżując między Bangkokiem a Pattaya, a także między Chonburi i Rayong.

Grupa odwiedzi różne atrakcje, takie jak Koh Samet, Nongnooch Garden Pattaya, Wat Paknam Bhasicharoen, Wielki Pałac Królewski i Chinatown.

Gubernator TAT ujawnił, że powrót chińskich wycieczek grupowych dobrze wróży ożywieniu gospodarczemu Tajlandii. Kraj przyjął już 99,429 1 chińskich turystów między 2 stycznia a XNUMX lutego.

Dostępnych jest również 2,000 lotów z 445,655 XNUMX miejscami z chińskich lotnisk w różnych miastach, takich jak Szanghaj, Guangzhou, Hangzhou, Nanjing, Chengdu czy Xiamen, które są gotowe do lotu do Tajlandii.

Gubernator spodziewa się, że w pierwszym kwartale Tajlandię odwiedzi 300,000 XNUMX chińskich turystów, podczas gdy celem na ten rok jest przyciągnięcie co najmniej pięciu milionów chińskich turystów.
-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.