Czytelnik Wyniki TalkBack: Czy zagraniczni przewodnicy powinni mieć możliwość legalnej pracy w Tajlandii?

Poniżej znajduje się nasza regularna funkcja, w której zadajemy naszej społeczności pytanie i mniej więcej tydzień później podkreślamy zróżnicowaną liczbę odpowiedzi i opinii na to pytanie.

W tym tygodniu zadaliśmy naszym czytelnikom następujące pytanie: Czy zagraniczni przewodnicy powinni mieć możliwość legalnej pracy w Tajlandii? Możesz przeczytać oryginalny artykuł, klikając lub stukając tutaj.

Wybraliśmy tutaj szereg różnych opinii i odpowiedzi. Zwracamy uwagę, że są to opinie i przemyślenia czytelników i niekoniecznie muszą odzwierciedlać opinie The Pattaya News Company Limited.

Zobaczmy, co miałeś do powiedzenia:

Basia: Nie, wcale.

Johnny Stam – Dlaczego turyści potrzebują przewodników po gogo lub barach?

Fred: Dlaczego nie? Jeśli jeżdżą furgonetką, najprawdopodobniej są lepszymi kierowcami niż Tajowie.

Soren: NIE. Cudzoziemcy nie wiedzą wystarczająco dużo o Tajlandii, tajskiej kulturze, tajskim ulicznym jedzeniu i wielu innych rzeczach, o których wiedzą tajscy przewodnicy. Więc NIE ode mnie. A także z samej Tajlandii.

Franco: Aby być przewodnikiem turystycznym, trzeba znać kilka języków obcych, nie tylko angielski, więc myślę, że tajski personel nie wystarczy.

RD Problem polega na tym, że wielu tajlandzkich przewodników nie mówi tym samym językiem, co wielu ich turystów, na przykład rosyjskim lub chińskim, i nie rozumie różnic kulturowych. Dlatego tak wielu zagranicznych turystów preferuje przewodników z własnego kraju.

Terrel I-Ive miał tajskich przewodników w parkach narodowych, którzy nie mówili ani słowa po angielsku i spędzali więcej czasu na pilnowaniu mnie i ustalaniu zasad niż na byciu przewodnikiem i wyjaśnianiu historii, przyrody itp. Jest to bezużyteczne, zwłaszcza gdy przewodnik jest obowiązkowy .

Rodi RI uważa, że ​​niektórzy powinni zostać dopuszczeni jako zagraniczni przewodnicy, ale ograniczają liczbę i wymagają surowych testów i zasad.

Olga M-Wiele osób z mojego kraju, Rosji, woli rosyjskich przewodników. Ma to wiele wspólnego z zaufaniem i zrozumieniem swoich klientów. Wielu rosyjskich przewodników mieszka w Pattaya od dziesięcioleci i wie więcej o okolicy niż tajscy przewodnicy, głównie z innych prowincji. Dlaczego nie mielibyśmy mieć pozwolenia, jeśli płacimy podatki i dostajemy wizę?

Harry L-Nie tylko nie powinno się im wpuszczać, ale ogólnie powinniśmy rozważyć odmawianie rosyjskim turystom z powodu wojny na Ukrainie.

Ton T-Cześć, jestem Tajką. Angielski nie jest moim pierwszym językiem, więc przepraszam. Nie sądzę, aby osoba z zagranicy mogła zrozumieć naszą kulturę i historię, a bardziej jak Tajowie. Więc myślę, że tylko Tajowie powinni być przewodnikami. Ale myślę, że tajscy przewodnicy powinni mówić językiem swojej grupy turystycznej i stąd bierze się ten problem.

Chcesz wyrazić swoją opinię? Wyślij nam wiadomość na adres editor@thepattayanews.com. Jeszcze w tym tygodniu udostępnimy całkiem nową usługę TalkBack. Bądź na bieżąco!

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/